کد خبر: ۴۶۹۱۷
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۳
دکتر محمد هادی ایمانیه استاندار فارس:
همچنین در بحث شرکت هایی که بر جایگاه سوخت نظارت دارند نیاز است که این کار از انحصار تهران خارج شود چرا که در استان شرکت هایی داریم که از این قابلیت نظارتی برخوردار هستند.

تهیه برخی از استانداردهای مورد نیاز به استان واگذار شود

  استاندار فارس با اشاره به قدرت، قوت و استحکام استاندارد، گفت: مشاهده ُمهر و نشان استاندارد بر روی کالا یا خدمات باعث می شود مردم با اعتماد بیشتر و آسودگی خاطر بیشتری از آن استفاده کنند.

دکتر محمد هادی ایمانیه در جلسه شورای عالی استاندارد استان که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان استاندارد کشور برگزار شد، گفت: استاندارد یکی از مهمترین نشانه های اعتماد مردم به یک خدمت یا تولید می باشد و اداره کل استاندارد استان باید شرایطی را فراهم کند که استاندارد، مزایا و کاربردهای آن برای مردم تشریح شود تا میزان آشنایی ایشان نسبت به استاندارد بیشتر گردد.

استاندار فارس ضمن اشاره به نوع نگاه و توانمندی علمی استان فارس از تفویض اختیارات سازمان کل استاندارد به اداره کل استان تشکر کرد و افزود: پیشنهاد می دهیم تهیه برخی از استانداردهای مورد نیاز در موارد مختلف به استان واگذار شود تا پس از تایید، به ترتیب اولویت، در سطح ملی مورد استفاده قرار گیرد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با توجه به اینکه در برخی مواقع بین چند دستگاه و مجموعه بر سر یک موضوع خاص اختلاف نظر وجود دارد، که یکی از طرفین اختلاف نظر نیز استانداری می باشد لذا اگر اختیار حکمیت این اختلاف نظر به استان تفویض شود کارها سریع تر پیش خواهد رفت.

دکتر ایمانیه، ضمن تاکید بر لزوم تسریع در مشخص شدن استاندارد مصالح ساختمانی با توجه به ارتباطی که با سلامت و ایمنی مردم دارد افزود: در خصوص برخی استانداردها از جمله استاندارد آسانسور، به نظر می رسد اگر سازندگان، شرکت های وارد کننده و شرکت هایی که در این زمینه خدمات ارائه می دهند را ملزم به رعایت استاندارد کنیم تاثیر بیشتر و بهتری داشته باشد، نسبت به اینکه به مصرف کننده نهایی سختگیری شود.

وی ادامه داد: به منظور تشویق واحدهای تولیدی برای دریافت نشان استاندارد با توجه به اینکه این کار هزینه هایی برای تولید کنندگان دارد، اگر بتوانیم مجوز افزایش پنج درصدی قیمت برای کالای استاندارد شده دریافت کنیم می تواند مشوقی برای تولید کنندگان باشد و آنها از استاندارد سازی تولیدات خود استقبال کنند.

استاندار فارس گفت: همچنین در بحث شرکت هایی که بر جایگاه سوخت نظارت دارند نیاز است که این کار از انحصار تهران خارج شود چرا که در استان شرکت هایی داریم که از این قابلیت نظارتی برخوردار هستند.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار