کد خبر: ۴۶۹۷۱
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۸
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت:
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: مسیر توسعه همه جانبه کشور به نیروهای فنی و ماهر، کارآفرینان و فعالان استارت آپی و دانش بنیان نیاز دارد؛ البته این نوع اشتغال عموما درآمد های بهتری نیز دارند.

یکی از راه های موثر دستیابی جوانان به اشتغال مناسب، مهارت آموزی است

‌مجتبی عبداللهی در جلسه شورای مهارت استان که روز یکشنبه با حضور رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، افزود: مجموعه مسئولان مربوطه در این نشست برای همراهی و تبادل نظر بیشتر، حاضر هستند.

وی ادامه داد: بهره برداری از ظرفیت بخش خصوصی برای مهارت افزایی در ابعاد مختلف، مد نظر قرار دارد.

عبداللهی گفت: یکی از راه های موثر دستیابی جوانان به اشتغال مناسب، مهارت آموزی است.

وی افزود: بر این باور هستیم که با همکاری و تعامل، نسبت به فن آموزی و مهارت افزایی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه ها، اقدام کنیم.

استاندار البرز گفت: درصدد هستیم که در شهرک های صنعتی استان، مجموعه‌های فنی و حرفه ای راه اندازی کنیم.

وی افزود: افراد با حضور در واحد‌های صنعتی و آشنایی میدانی با مهارت ها با سهولت بیشتری می توانند توانمند و ماهر شوند.

عبداللهی گفت: این امکان وجود دارد که پس از پایان دوره آموزشی، متقاضیان اشتغال به شغل مناسب در واحد‌های تولیدی و صنعتی دست یابند.
وی افزود: اکنون تمامی شهرک های صنعتی استان به نیروی کار ماهر نیاز دارند و از این روند استقبال می کنند.

عبداللهی گفت: فرهنگ‌سازی در حوزه اشتغال از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه جامعه باید از محدودیت های حضور در شغل های ستادی و اداری آگاه شوند.

وی افزود: مسیر توسعه همه جانبه کشور به نیروهای فنی و ماهر، کارآفرینان و فعالان استارت آپی و دانش بنیان نیاز دارد؛ البته این نوع اشتغال عموما درآمد های بهتری نیز دارند.

استاندار البرز گفت: استان البرز برای کاهش محسوس نرخ بیکاری مصمم است و تمامی توان خود را برای تحقق این هدف بسیج کرده است.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار