کد خبر: ۴۶۹۷۳
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۸
هیچ راهی در داخل کشور مسدود نیست، البته در برخی مسیرها از جمله مهران ترافیک های سنگین وجود داشته که سعی کردیم در چند روز اخیر این موضوع را مدیریت کنیم و اکنون وضعیت به مرور در حال بهتر شدن است.

 

به نقل از ایرنا؛ فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران در مورد آخرین وضعیت مرزها برای تردد زائران اربعین حسینی جهت سفر به عراق گفت:‌ زائران مراجعه کننده به مرزها را باز نمی‌گردانیم و هیچ وقت مرزها را کامل نبستیم.

سردار حسین اشتری یکشنبه شب در گفت وگو با رادیو اربعین در ارتباط با آخرین وضعیت مرزها اظهار کرد: وضعیت مرزها به سمت عادی شدن می‌رود و آن ازدحامی که در روزهای گذشته شاهد آن بودیم را نداریم و طرف عراقی نیز اکنون آمادگی بیشتری برای پذیرش زائران دارد.

وی با بیان اینکه اکنون به همه کسانی که در مرزها و در پایانه های مرزی و یا در نواحی عقب تر از مرزها هستند به مرور اجازه تردد می‌دهیم و آنها را راهی عراق می‌کنیم، افزود: امروز از مرز خسروی بازدید کردم، روند تردد زوار در مرز خوب بود، اکنون نیز در مرز مهران هستم، زائران در حال حرکت هستند و آن دسته از زائرانی را که به سمت مرزها آمده آند را باز نمی گردانیم و تا مقداری که عراق آمادگی داشته باشد این زمینه را فراهم می کنیم که زوار تردد داشته باشند و به عراق بروند.

سردار اشتری با بیان اینکه بر اساس آمار ما تاکنون دو میلیون و ۷۵۰ هزار زائر ایرانی در این ایام به عراق سفر کرده اند، گفت: موج بازگشت زائران از عراق شروع شده و طبق آمار تاکنون ۷۵۰ هزار نفر از زائران به کشور بازگشته‌اند و در حال حاضر در برخی از مرزها میزان بازگشت زائران به کشور بیشتر از تعداد خروجی آنها برای سفر به عراق است.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: اکنون مشکلی در پایانه ها نداریم مردم همکاری کردند و یکی دو روز تحمل کردند، اکنون وضعیت بهتر شده و همان طور که اشاره شد آن دسته از زواری که به مرزها مراجعه می‌کنند، به مرور کارشان را انجام دهیم تا راهی عراق شوند.

سردار اشتری در بخشی دیگر از صحبت های خود با بیان اینکه هیچ موقع مرزها را کامل نبستیم، اظهار کرد: چند مرتبه به دلیل ازدحام جمعیت و برای ایجاد آمادگی در طرف عراقی برای پذیرش زوار یک الی دو ساعت مرزها بسته شدند ولی اینگونه نبود که کاملا بسته شوند، بیشتر مرزهای ما شبانه روزی در حال فعالیت هستند، به جز در مرز خسروی که ساعت مشخصی برای ترد زوار وجود دارد، در مرزهای شلمچه، چزابه و مهران به صورت ۲۴ ساعته تردد زوار در آنها صورت می گیرد.

وی همچنین گفت: هیچ راهی در داخل کشور مسدود نیست، البته در برخی مسیرها از جمله مهران ترافیک های سنگین وجود داشته که سعی کردیم در چند روز اخیر این موضوع را مدیریت کنیم و اکنون وضعیت به مرور در حال بهتر شدن است.

سردار اشتری همچنین توصیه هایی به زائران در هنگام بازگشت به کشور ارائه کرد و از آنها خواست در حالت خستگی رانندگی نکنند و با آرامش به سمت محل های اقامت خود بروند.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار