کد خبر: ۴۷۰۲۱
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۵
پروژه مرمت و ایزولاسیون سقف حمام تاریخی آقا نقی از تیرماه سال جاری با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال شروع شده و در روزهای آتی به اتمام خواهد رسید.

موزه مردم‌شناسی اردبیل مرمت می‌شود

به نقل از ایرنا؛ رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی اردبیل از پیشرفت ۷۰ درصدی پروژه مرمت و ایزولاسیون سقف حمام تاریخی آقا نقی ظهیرالاسلام (موزه مردم شناسی) اردبیل خبر داد.

 محمدرضا شایقی روز دوشنبه گفت: این حمام تاریخی که اکنون به عنوان موزه مردم شناسی اردبیل نیز شناخته می‌شود مربوط به دوره صفوی است و مرمت سقف آن برای حفاظت از بنا انجام می‌شود.

وی ادامه داد: پروژه مرمت و ایزولاسیون سقف حمام تاریخی آقا نقی از تیرماه سال جاری با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال شروع شده و در روزهای آتی به اتمام خواهد رسید.

موزه مردم شناسی اردبیل مرمت می‌شود

استان اردبیل با پیشینه غنی و تاریخی خود دارای موزه‌های متعدد است که از جمله آنها می‌توان موزه چینی خانه بقعه شیخ‌صفی، موزه سنگ و کتابخانه تخصصی بقعه شیخ‌صفی، موزه مفاخر دینی، موزه مردم‌شناسی، موزه صنایع دستی، موزه تاریخ طبیعی در شهر اردبیل و موزه صارم‌السلطنه شهر نمین، موزه باستان‌شناسی شهر نیر، موزه باستان‌شناسی شهر خلخال و موزه باستان‌شناسی مشگین‌شهر اشاره کرد.

۱۵ باب موزه در استان اردبیل وجود دارد که ۹ مورد از آنها زیر پوشش اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی این استان بوده و پنج مورد هم وابسته به ارگان‌ها و نهادهای دیگر است، ضمن اینکه یک باب واقع در شهرستان مشگین‌شهر به بخش خصوصی تعلق دارد.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار