کد خبر: ۴۷۰۷۲
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۱
سید حسین حقایقی، مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری فارس؛
یکی از کمبودهای ما، در حوزه فرهنگی، در زمینه باورهاست. فرهنگ سه لایه دارد: باورها،گرایش‌ها ونمادها و ما بر روی لایه‌ی باورها کمتر کار کردیم.

مهم‌تر از ایجاد ساختار، تربیت انسان‌های کنشگری است

 سید حسین حقایقی گفت: ما در کشور ساختار ایجاد می‌کنیم ولی مهم‌تر از ساختار ، تربیت انسان‌های کنشگری است که در این ساختار زندگی می‌کنند. ساختمان ساختن هنر نیست ؛ اگر نتوانیم انسان‌هایی را تربیت کنیم که از این ساختمان بیشترین بهره‌برداری را داشته باشند آن وقت می‌توانیم بگوییم که کاری مهم انجام داده‌ایم.

 هجدهمین سوگواره عاشورایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

در این برنامه سید حسین حقایقی مدیرکل امور اجتماعی استانداری فارس ضمن ابراز خوشحالی حضور در این محفل عاشورایی گفت: ما در کشور ساختار ایجاد می‌کنیم ولی مهم‌تر از ساختار ، تربیت انسان‌های کنشگری است که در این ساختار زندگی می‌کنند. ساختمان ساختن هنر نیست؛ اگر نتوانیم انسان‌هایی را تربیت کنیم که از این ساختمان بیشترین بهره‌برداری را داشته باشند آن وقت می‌توانیم بگوییم که کاری مهم انجام داده‌ایم.

براین اساس لازم است که شیراز به مرکز عاشورا پژوهی تبدیل شود و هر سال با حضور دکتر سنگری جوانان شهرمان با حضور در پای درس ایشان با معارف عاشورا و مکتب امام حسین علیه‌السلام آشنا شوند.

به گفته‌ی حقایقی، عاشورا را 72 نفر رقم زدند و ما باید در مکتب آنان شاگردی کنیم و بیاموزیم. عاشورا مربوط به محرم و صفر نیست؛ هر روز ما عاشوا و اربعین است.

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس در ادامه گفت: بخشی از مسئولیت من، رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی است؛ گاهی باید خون گریست بر اتفاقاتی که برای جوانان رقم می‌خورد و گرگ‌هایی که در مقابل جوانان نشسته‌اند تا آن‌ها را از مسیر حسینی دور کنند. تک تک ما باید در مقابل آسیب‌هایی که نسل جوان را تهدید می‌کند پرچم‌دار باشیم.

حقایقی در بخش دیگری از سخنانش، شیراز را در عرصه‌های هویت ایرانی و اسلامی و انقلابی در کشور بی‌نظیر دانست و گفت: شیراز باید مقصد شود و بستری فراهم شود تا دوره‌های عاشوراپژوهی در این شهر برگزار شود که اگر امروز جامعه می‌خواهد نجات یابد، باید همه‌ی ما پای درس استادان بنشینیم و در بستر معارف دینی و مذهبی نفس بکشیم.

مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری فارس در ادامه گفت: یکی از کمبودهای ما، در حوزه فرهنگی، در زمینه باورهاست. فرهنگ سه لایه دارد: باورها،گرایش‌ها ونمادها و ما بر روی لایه‌ی باورها کمتر کار
کردیم.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار