کد خبر: ۴۷۱۰۱
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۷
مشاور رییس جمهور:
دولت سیزدهم با تلاش شبانه روزی و صداقت در صدد حل مشکلات است باید همه کمک کنیم تا نقشه های شوم دشمنان نقش برآب شود

اکنون دوران جهاد تبیین است و دشمن و زمان را باید شناخت

 مشاور رییس جمهور و رابط دولت و ائمه جمعه و حوزه های علمیه کشور گفت: باید در جهاد تبیین فعال باشیم چرا که بی توجهی به این مهم سبب پایمال شدن تمام جانفشانی ها و ایثارگری ها می شود.

حجت الاسلام و المسلمین سید رضا تقوی روز سه شنبه در نشست مرکزی ارتباطات دولت و روحانیت که با حضور معاون اجرایی رییس جمهور در کرج برگزار شد، افزود: ارزش جهاد تبیین اگر از جهاد شمشیر بیشتر نباشد کمتر نیست و اگر جهاد تبیین ازسوی حضرت زینب (س) و امام سجاد(ع) نبود پرونده عاشورا در ظهر همان روز بسته می شد.

وی ادامه داد: در جهاد تبیین حضرت زینب (س) ، حضرت امام سجاد(ع) ، زنان و طفلان رسالت جهاد تبیین را برعهده گرفتند بنابراین اگر جهاد تبیین نبود کربلا به این شکل نداشتیم چون دشمن آمده بود و پرونده امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) را ببندد.

تقوی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص جهاد تبیین بیان داشت: اکنون دوران جهاد تبیین است و دشمن و زمان را باید شناخت؛ اگر جهاد تبیین نبود مکتب امام باقر (ع)، امام صادق(ع) و حوزه های علمیه هم نبود و باید به این نکته توجه داشت که کار اصلی روحانیت در طول تاریخ تبیین بوده است.

وی یادآورشد: روحانیت علاوه براینکه در میدان های شمشیر و شهادت هم حضور داشته ولی رسالت اصلی خود یعنی تبیین را در مقابل دشمنی که امروز در پی ایجاد استحاله فرهنگی و جدا کردن مردم از نظام است ، انجام داده است .

مشاور رییس جمهور گفت: امروز موج هایی در اثر ناتوی فرهنگی در جامعه مواجه هستیم که علیه ما شکل گرفته است؛ دشمنان همزمان با تحمیل هشت سال جنگ اقدام به ترور شخصیت ها کردند و امروز بعد از ناتوی نظامی فرهنگ کشور را نشانه رفته اند.

وی بیان داشت: دشمنان با فناوری ارتباطات و تجهیزات ماهواره ای درصدد هستند تا فکر مردم را از انقلاب جدا کنند چنانچه در خیابان به روحانی توهین می کند تا بر ضمیر مردم مسلط شوند؛ بنابراین امروز روحانیت به عنوان قدرتمند ترین نهاد که عامل اصلی نگه داشتن حضور مردم در صحنه است محکم در صحنه ایستاده و پست سررهبری حرکت می کند.

تقوی ادامه داد: دولت سیزدهم با تلاش شبانه روزی و صداقت در صدد حل مشکلات است باید همه کمک کنیم تا نقشه های شوم دشمنان نقش برآب شود؛ دشمنان می خواهند اعتبار زدایی کنند و هرآنچه موجب قوت نظام است می کوبند، بنابراین به تخریب شخصیت های نظام اسلامی روی آورده اند به گونه ای که همه مدیران را دزد خطاب می کنند و به فساد مسوولان دامن زده می شود در حالی که اگر فسادی است معنای آن این نیست که همه فاسد هستند.

وی یادآورشد: دشمنان به دنبال تشویق به هنجار شکنی و ترویج پوشش های نامناسب هستند تا ضعف ها را بزرگ جلوه نشان دهند در صورتی که اگر ضعف داریم ولی شبانه روز کار می شود.

مشاور رییس جمهور در امور روحانیت اضافه کرد: رییس جمهور برای فقرزدایی، اجرای عدالت، توجه به محرومان و نقاط محروم ،تقویت با ارتباط کشورهای همسایه، سیاست تحولی در تلاش است و شاهد آن هستیم که بعداز ۱۵ سال برخی از کارها انجام نشده بنابراین همه باید کمک کنیم .

وی امام جمعه کرج را فردی شجاع خطاب کرد و گفت: این روحانی باشخصیت ، دلسوز و مخلص می شناسیم و رهبر معظم انقلاب به شخص ایشان علاقمند است و علاقمندی استاندار نیز به امام جمعه کرج حاکی از وجود وحدت خوبی در استان همانند وحدت و انسجامی که در کشور شاهد هستیم است .

تقوی تاکید کرد: قرار نیست حوزه علمیه دانشگاه باشد درارتباط با حوزه های علیمه دولت حاضر به همراهی است بنابراین باید نیازهای طلاب را برآورده کنیم چراکه حقوق شهروندی آنان نیز باید رعایت شود.

روحانیت البرز برخاسته از متن مردم هستند

معاون اجرایی رییس جمهور با تاکید بر تداوم ارتباط دولت و روحانیت گفت: روحانیت البرز برخاسته از متن و همراه مردم هستند.

 سید صولت مرتضوی روز سه شنبه در حاشیه نشست مرکزی ارتباطات دولت و روحانیت در کرج افزود: روحانیت، نگرانی هایی در مورد معیشت مردم در این نشست بیان کردند که منتقل می شود و تصمیمات دولت در رابطه با رفع مشکلات مردم مخصوصا دهک های پایین جامعه تبیین شد .

وی بیان داشت: روحانیت در نشست امروز دغدغه های زیر ساخت های فرهنگی از جمله مدارس علمیه ، کتابخانه ها و مساجد را داشتند؛ در سفر استانی منابعی را برای تامین زیر ساخت ها اختصاص داده ایم که به مرور زمان این نیازها تامین خواهد شد.

وی یادآورشد: دیدار امروز با مجموعه استان البرز ارزیابی خوبی دارم و تصمیم بر تکرار این جلسات خواهیم داشت.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار