کد خبر: ۴۷۱۲۸
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۸
نماینده عالی دولت در استان البرز:
اکنون نرخ بیکاری استان به ۹ درصد رسیده ولی از سوی دیگر تمامی شهرک های صنعتی استان به نیروی کار در حوزه های مختلف نیاز دارند.

متقاضیان اشتغال باید به مهارت و تخصص مجهز شوند

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: نگاه ها باید تغییر کند و فرهنگ‌سازی در حوزه اشتغال از مدارس و دانشگاه ها باید مهارت آموزی در کنار تحصیل، عملیاتی و اجرایی شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، مجتبی عبداللهی در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که روز سه شنبه در محل اتاق بازرگانی استان برگزار شد، افزود: در این نشست در خصوص موضوع تامین نیروهای کارگری و متخصص مورد نیاز بخش خصوصی بحث و تبادل نظر شد.

وی ادامه داد: اکنون شهرک های صنعتی استان نیاز به نیروی متخصص و کارگری در حوزه های مختلف دارند.

عبداللهی گفت: تامین مسکن کارگری در قالب خوابگاه و محل اسکان خانواده های شاغل در شهرک های صنعتی در دستور کار قرار دارد.

سب در شهرک های صنعتی جانمایی شده و ساخت آن بزودی توسط متولیان بخش خصوصی آغاز می شود.

استاندار البرز گفت: اکنون نرخ بیکاری استان به ۹ درصد رسیده ولی از سوی دیگر تمامی شهرک های صنعتی استان به نیروی کار در حوزه های مختلف نیاز دارند.

وی افزود: با اتخاذ تدابیر لازم در خصوص تامین مسکن و پیش بینی امکانات حمل و نقل مناسب برای تسهیل در تردد کارگران، گامی موثر در راستای تامین نیروی کار شهرک ها و کاهش نرخ بیکاری، بر می داریم.

عبداللهی گفت: متقاضیان اشتغال باید به این باور برسند که باید به مهارت و تخصص مجهز شوند تا بتوانند شغل مناسبی پیدا کنند.

وی افزود: اشتغال در امور ستادی و اداری برای تمامی متقاضیان کار، میسر نیست بلکه باید برای کسب درآمد بیشتر و دستیابی به شغل به سمت ظرفیت های فراوان و ارزشمند شهرک های صنعتی، بروند.

استاندار البرز گفت: نگاه ها باید تغییر کند و فرهنگ‌سازی در حوزه اشتغال از مدارس و دانشگاه ها باید مهارت آموزی در کنار تحصیل، عملیاتی و اجرایی شود.

انتهای پیام
برچسب ها: استان البرز ، اشتغال
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار