کد خبر: ۴۷۱۸۱
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹
در آیین بدرقه رسمی رییس جمهور حجت الاسلام محسن قمی معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر رهبری، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیز معاون اجرایی رییس جمهور حضور داشتند.

رئیسی عازم سمرقند(ازبکستان) شد

به نقل از ایرنا، سیدابراهیم رییسی رئیس جمهور اسلامی ایران به دعوت رسمی شوکت میرضیایف همتای ازبکی خود در صدر هیأتی بلندپایه از مقامات سیاسی و اقتصادی دقایقی پیش برای حضور در اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای عازم سمرقند در ازبکستان شد.

 رییسی روز چهارشنبه با بدرقه محمد مخبر معاون اول رییس جمهور و جمعی از اعضای هیات دولت تهران را به مقصد سمرقند ترک کرد. این دومین حضور رییس جمهور در دوره فعالیت کاری خود در اجلاس شانگهای است.

در آیین بدرقه رسمی رییس جمهور حجت الاسلام محسن قمی معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر رهبری، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیز معاون اجرایی رییس جمهور حضور داشتند.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت، غلامحسین اسماعیلی رییس دفتر رییس جمهور از همراهان آیت الله رییسی در این سفر سیاسی و اقتصادی هستند.

حضور در بیست ‌و یکمین دوره اجلاس شانگهای در شهریور ۱۴۰۰ نخستین سفر خارجی‌ آیت الله رییسی بود که به دعوت رسمی امام‌علی رحمان همتای تاجیک خود و برای شرکت و سخنرانی در اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای به این کشور سفر کرد.

رئیسی در این سفر پس از استقبال رسمی از سوی همتای ازبکی میزبان بیست ‌دومین دوره اجلاس شانگهای، با شوکت میرضیایف دیدار ‌گفت و گو می کند و سپس چند سند همکاری بین مقامات دو کشور ایران و ازبکستان در حضور رئیسان جمهور به امضا می رسد.

رئیس جمهور همچنین علاوه بر سخنرانی در این دوره از اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای که در روزهای پنجشنبه و جمعه - ۲۴ و ۲۵ شهریور - در سمرقند برگزار می شود، در حاشیه نشست با سران کشورهای شرکت کننده دیدار و گفت و گو می کند.

انتهای پیام
برچسب ها: ازبکستان ، رئیسی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار