کد خبر: ۴۷۱۹۲
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۸
دکتر محمد هادی ایمانیه استاندار فارس:
با اجرای شبکه فاضلاب شهرستان مرودشت و سعادت شهر، آب مورد نیاز پتروشیمی شیراز و کارخانه تولید سیلیکون که برای اولین بار در کشور ایجاد شده است؛ تأمین می شود.

گسترش و احداث شبکه فاضلاب در شهرها

  استاندار فارس گفت: با اجرای شبکه فاضلاب شهری و استفاده از پساب آن، می توان آب مورد نیاز صنعت و فضای سبز را تامین کرد.

 دکتر محمدهادی ایمانیه در حاشیه مبادله تفاهم نامه اجرای شبکه فاضلاب شهر سعادت شهر گفت: تصمیم استانی و همه جانبه ای مبنی بر گسترش و احداث شبکه فاضلاب در شهرها گرفته شده است.

دکتر محمدهادی ایمانیه با اشاره به نیاز فضای سبز شهری و صنایع استان به آب، گفت: با اجرای شبکه فاضلاب شهری و استفاده از پساب آن، می توان آب مورد نیاز صنعت و فضای سبز و کشت گلخانه ای را تامین کرد.

استاندار فارس در ادامه افزود: با اجرای شبکه فاضلاب شهرستان مرودشت و سعادت شهر، آب مورد نیاز پتروشیمی شیراز و کارخانه تولید سیلیکون که برای اولین بار در کشور ایجاد شده است؛ تأمین می شود.

وی ادامه داد: تولید سلول های انرژی خورشیدی، یکی از محصولات این کارخانه می باشد که تا به حال از خارج کشور وارد می شده؛ و با بهره برداری از آن طی ماه های آینده، علاوه بر اشتغال، بخشی از نیاز کشور نیز مرتفع می شود.

نماینده عالی دولت در استان گفت: هم اکنون آب مورد نیاز پتروشیمی از سد درودزن تأمین می شود که با اجرای شبکه فاضلاب، این آب به بخش خانگی تزریق و از استفاده آب شرب در صنعت جلوگیری می کند.

وی اظهار داشت: مشارکت بخش خصوصی و پتروشیمی شیراز، بخشی از منبع تأمین مالی این طرح می باشد.

استاندار فارس همچنین در خصوص پروژه ملی راه آهن شیراز - بوشهر گفت: جلسه ای با حضور معاون محترم اجرایی رئیس جمهور، وزیر محترم راه و شهرسازی، معاون سازمان برنامه و بودجه، مدیرکل راه آهن کشور و مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی داشتیم، که مصوب شد اعتبار لازم برای اجرای این پروژه ملی از تهاتر نفت در عرض سه سال تامین شود.

وی با اشاره به شروع عملیات اجرایی در هر دو استان گفت: مطالبات پیمانکاران قطعات یک، دو، ده و یازده با تهاتر زمین پرداخت می شود و به زودی ۴ قطعه دیگر از این خط ریلی توسط قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) شروع خواهد شد.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار