کد خبر: ۴۷۱۹۶
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۱
میخائیل اولیانوف با انتشار پیامی در توئیتر اعلام کرد که هیچ تصمیم و قطعنامه‌ای از سوی شورای حکام صادر نشده و فقط تبادل نظر صورت گرفته است.

 پایان نشست شورای حکام  آژانس درباره ایران 

  به نقل ایرنا، نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره موضوع راستی‌آزمایی و نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران روز چهارشنبه بدون صدور قطعنامه پایان یافت.

 میخائیل اولیانوف سفیر و نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین با انتشار پیامی در توئیتر این مطلب را اعلام کرد و افزود که هیچ تصمیم و قطعنامه‌ای از سوی شورا صادر نشد و فقط تبادل نظر صورت گرفت.

نشست درباره موضوع ایران از دیروز (سه‌شنبه) در شورای حکام آژانس آغاز شد. برخی طرف‌های غربی در ادامه تاکتیک مقصر نمایی، از تدابیر جبرانی ایران برای ایجاد توازن در اجرای برجام انتقاد کرده و ایران را عامل تعلل در حصول توافق نهایی وین و از سرگیری اجرای توافق هسته‌ای معرفی کردند.

اما سفیر روسیه در این نشست، ضمن نسنجیده خواندن قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام در خرداد ماه گذشته تصریح کرد که این اقدام روند مذاکرات وین و راستی‌آزمایی برجام را پیچیده کرده است.

وی گفت: ما به وضوح یاد داریم که به همکاران غربی خود در مورد عواقب اقدامات عجولانه آن‌ها هشدار دادیم و خواستیم که از این طرح صرف نظر کنند. این دیپلمات روسی اضافه کرد: تصمیم ایران برای حذف دوربین‌ها و تجهیزات نظارتی آژانس واکنش مستقیم به قطعنامه بود.

انتهای پیام
برچسب ها: ایران ، شورای حکام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار