کد خبر: ۴۷۲۷۵
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۵
سخنگوی وزارت امور خارجه:
اقدام آمریکا در اعلام تحریم علیه برخی شهروندان و شرکت های ایرانی را قویا محکوم کرد.

آمریکا، فاقد هر گونه وجاهت در متهم کردن دیگران است

 به نقل از ایرنا، سخنگوی وزارت امور خارجه با محکوم کردن اقدام آمریکا برای تحریم برخی شهروندان و شرکت‌های ایرانی، تاکید کرد: اصرار آمریکا بیانگر ناتوانی دولتمردان این کشور از فهم صحیح معادلات جهانی و انطباق خود با واقعیات آن است.

 ناصر کنعانی روز پنجشنبه اقدام آمریکا در اعلام تحریم علیه برخی شهروندان و شرکت های ایرانی به اتهام واهی دست داشتن در حملات سایبری علیه آمریکا و نسبت دادن اقدامات ادعایی مطرح شده علیه آنان به دولت و نهادهای جمهوری اسلامی ایران را، قویا محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به خالی بودن دست دولت آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران افزود: اصرار واشنگتن بر توسل به رفتارهای سخیف، غیرقانونی و هنجارشکنانه علیه دولت‌ها و ملت‌های مستقل، بیانگر ناتوانی دولتمردان آمریکا از فهم صحیح معادلات جهانی و انطباق خود با واقعیات آن است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: توسل به راه اندازی کارزار تبلیغات دروغین و ترویج اطلاعات غلط علیه جمهوری اسلامی ایران، بخشی از سیاست شکست خورده ایران هراسی دولت آمریکاست که البته راه به جایی نخواهد برد.

کنعانی خاطرنشان کرد: آمریکا که پیش از این در برابر حملات متعدد سایبری علیه زیرساخ‌ت های جمهوری اسلامی ایران، حتی علیه تاسیسات صلح آمیز هسته‌ای، سکوت اختیار کرده و حتی به طور مستقیم یا غیرمستقیم از این حملات حمایت کرده است، فاقد هر گونه وجاهت در متهم کردن دیگران است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که بارها مورد حملات سایبری قرار گرفته، بخش مهمی از تلاشهای مسئولانه بین المللی در مقابله با تهدید حملات سایبری بوده است.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار