کد خبر: ۴۷۵۴۸
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۸
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز:
طرح تعریض جاده قزلحصار و اتوبان تهران- کرج و بالعکس از مهمترین موضوعات شورای ترافیک استان است.

محدودیت تردد وسایل حمل و نقل سنگین در هفته اول مهرماه

  سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از محدودیت تردد وسایل حمل و نقل سنگین در آستانه بازگشایی مدارس خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه شورای ترافیک استان در هفته اول مهرماه به منظور انظباط بخشی به ترافیک شهری، تردد وسایل حمل و نقل سنگین از قبیل؛ کامیون، کامیونت و وانت بارها از ساعت 6 الی 9 صبح محدود می شود.

 احمد افضلی با بیان این مطلب در جلسه شورای ترافیک استان ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های نیروهای خدوم پلیس راهور تاکید کرد: این مهم در راستای حفظ امنیت شهروندان بویژه دانش آموزان و همچنین کاهش بار ترافیک صبحگاهی در سطح شهرستان های استان بویژه کلانشهر کرج و شهرستان فردیس که دارای بیشترین جمعیت دانش آموزی است، انجام می شود.

وی جمعیت دانش آموزی استان البرز را 530 هزار نفر اعلام کرد و افزود: از این میزان 70 درصد دانش آموزان در نوبت صبح مشغول به تحصیل خواهند شد که با توجه به آمار بالای آن سعی می شود تمامی امکانات و خدمات رفاهی با همکاری تمامی دستگاه های اجرایی استان در اختیار والدین و دانش آموزان قرار گیرد تا آغاز سال تحصیلی با شکوه و در کمال امنیت برگزار شود.

این مسئول همچنین ضمن تقدیر از تلاش های اداره کل آموزش و پرورش، شهرداری ها و همچنین پلیس راهور به منظور برگزاری جلسات ماده 18 شهرستان های استان در خصوص تعیین نرخ سرویس های مدارس گفت: به رغم اینکه در طول دو سال اخیر به دلیل وضعیت کرونا مدارس شهرستان های استان تعطیل بوده است اما خوشبختانه بواسطه هماهنگی های صورت گرفته در حال حاضر مشکلی در خصوص سرویس مدارس وجود ندارد و تمامی تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با اشاره به اینکه 26 هزار دانش آموز استان واجد شرایط استفاده از سرویس مدارس هستند، از تمامی مدیران دستگاه های اجرایی استان بویژه شهرداری های شهرستان های استان خواست ضمن همکاری مناسب با دستگاه های مسئول نسبت به خط کشی معابر مقابل مدارس، نصب علائم راهنمایی و رانندگی، هوشمندسازی معابر و اتخاذ تدابیر مناسب، بسترهای لازم را برای آغاز سال تحصیلی باشکوه فراهم کنند.

گفتنی است بخش دیگری از سخنان افضلی به موضوع رفع نقاط حادثه خیز استان اختصاص داشت. به گفته وی در حال حاضر 103 نقطه حادثه خیز استان شناسایی شده است که از این تعداد، 45 نقطه اصلاح شده و مابقی نیز در دست اقدام است.

وی یادآور شد: طرح تعریض جاده قزلحصار و اتوبان تهران- کرج و بالعکس از مهمترین موضوعات شورای ترافیک استان است که به عنوان مهمترین دغدغه و مطالبه استاندار البرز به جد در دستور کار معاونت عمرانی استانداری قرار داشته و بصورت مرتب از سوی کارشناسان مجموعه بازدید و رصد می شود تا بتوانیم در آینده ای نزدیک شاهد بهره برداری از این پروژه ها باشیم.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار