کد خبر: ۴۷۶۴۸
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۰
اتحادیه بازیکنان با تاکید بر همبستگی و حمایت کامل از طارمی خواستار احترام به این بازیکن مانند سایر بازیکنان است

حمایت اتحادیه بازیکنان پرتغال از طارمی؛ بی‌احترامی‌ را محکوم می‌کنیم

به نقل از ایرنا؛ اتحادیه بازیکنان فوتبال پرتغال با انتشار بیانیه‌ای، رفتار گزارشگر پرتغالی نسبت به مهدی طارمی را محکوم و از مهاجم ایرانی پورتو حمایت کرد.

در پایان بازی گذشته تیم فوتبال پورتو مقابل استوریل در لیگ پرتغال، مهدی طارمی برای انجام گفت‌وگوی «فلش» با شبکه Sport TV مقابل دوربین این شبکه حاضر شد. گزارشگر این برنامه، یکی از سئوالاتش را به تلاش مهدی طارمی برای گرفتن پنالتی و شبیه‌سازی خطاها اختصاص داد و این موضوع واکنش تند مهاجم پورتو را در پی‌داشت.

اتحادیه بازیکنان فوتبال پرتغال (SJ) بیانیه‌ای منتشر شد و ضمن حمایت از مهدی طارمی، رفتار توام با بی‌احترامی علیه این بازیکن را محکوم کرد. از شروع این فصل طارمی بارها به خاطر نحوه پنالتی گرفتنش از حریفان مورد انتقاد قرار گرفته که گاهی اوقات این انتقادات همراه با بی‌احترامی به او بوده است. این اتحادیه که ریاستش برعهده خواکیم اوانجلیستا است، در بیانیه خود به مورد تنزلی که در فوتبال دیده می‌شود و به آزار و اذیت دایمی که رفتار حرفه‌ای مهدی طارمی را زیر سؤال می‌برد، اشاره کرده است.

حمایت اتحادیه بازیکنان پرتغال از طارمی؛ بی‌احترامی‌ را محکوم می‌کنیم

در بخشی از این بیانیه آمده است: «اتحادیه، رفتارهای بی احترامی را محکوم می‌کند. آغاز فصل ۲۰۲۲/۲۳ با آزار طارمی همراه بود. فصل ۲۰۲۲/۲۰۲۳ متأسفانه با اپیزودهای متعددی همراه است که محیطی از تحقیر، عدم تحمل، بی‌احترامی و خشونت را نشان می‌دهد که شایسته محکومیت با صدای واحد همه عوامل ورزش است. نه تنها در پرتغال، بلکه در سراسر اروپا، حملات و اظهار نفرت در استادیوم‌ها و شبکه‌های اجتماعی افزایش یافته و نام خوب و رفتار حرفه‌ای بازیکنان را به خطر می‌اندازد.

محیط آزار و اذیت دائمی که رفتار حرفه‌ای مهدی طارمی بازیکن پورتو را زیر سئوال می‌برد، متأسفانه نمونه‌ای از این تحقیر است. اتحادیه بازیکنان با تاکید بر همبستگی و حمایت کامل از طارمی خواستار احترام به این بازیکن مانند سایر بازیکنان است.»

در این بیانیه بر اصل آزادی مطبوعات به‌عنوان رکن دموکراسی تاکید شده و آمده است: «بازیکنان و مربیان این حق را دارند که برخی از سئوالاتی که از آنها پرسیده می‌شود را بپذیرند یا از پاسخ دادن خودداری کنند. بنابراین، به جای اینکه هر یک از طرفین اعمال آزادی خود را به حد افراط برسانند، آنچه لازم است این است که به دامنه مداخله خود احترام بگذارند.»

طارمی در سومین فصل حضورش در پورتو هم شروع خوبی داشته و در ۹ بازی از رقابت‌های مختلف هفت گل برای این تیم به ثمر رسانده و سه گل هم برای هم‌تیمی‌هایش ساخته است. او در حال حاضر در اردوی تیم ملی فوتبال ایران در اتریش به سر می‌برد، جایی که شاگردان کارلوس کی‌روش قرار است دو دیدار دوستانه با اروگوئه و سنگال به منظور آماده‌سازی خود برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر انجام دهند.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار