کد خبر: ۴۷۷۷۳
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۱
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
در این جنگ، ‌ نیروهای مسلح ما از ارتش، سپاه، بسیج و انتظامی و توده مردم در سراسر کشور جانانه ایستادند و با هدایت‌های امام (ره) دشمن را ناکام گذاشتند و در نهایت سرزمین‌مان را واگذار نکرده و تسلیم دشمن نشدیم.

انقلاب اسلامی ایران ماندنی است

به نقل از ایسنا؛ رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به این ایران جبهه مقاومت علیه دشمنان ایجاد کرده است که خواب را از چشم آن ها ربوده است، گفت: این انقلاب ماندنی است، با امدادهای غیبی پیروز شد و با اقتدار جوان های از خود گذشته با ظرفیت های درونی و داخلی پیروز شد و تمام این ویژگی‌هایی که رمز پیروزی ما است؛ علت بقای انقلاب خواهد شد.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری، ۳۱ شهریور، در مراسم رژه نیروهای مسلح استان قم که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد، با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی الگوی جدیدی به دنیا ارائه داد و دشمن از ایران ناراحت است، عنوان کرد:‌ کسانی به ظاهر طرح دوستی دارند اما نقشه کشی کرده و طمع به مرزهای ما دارند؛ همین روزها فعالند و نیروهای مسلح چون دفاع مقدس باید کشور را حفظ کرده و نگذارند این مملکت آسیب ببیند.

وی با بیان اینکه ‌هر انقلابی هنگام‌ پدیدآمدن از جهات مختلف مورد تهدید قرار می گیرد و دو تهدید داخلی و خارجی متوجه هر انقلابی است، گفت: در تهدید داخلی اتفاق‌هایی در جامعه رخ می‌دهد که دشمنان آرام آرام بین مردم و آرمان های انقلاب فاصله می‌اندازد و مردم انگیزه‌های روزهای نخست انقلاب را از دست می دهند، از این رو نیازمند به صحنه آمدن نیروهای انقلابی و ارزشی در جامعه هستیم.

حسینی بوشهری بیان کرد: نسل جوان در این بین بیش از دیگران‌ تاثیرپذیر است و به دلیل آشنا نبودن با روزهای سخت انقلاب تحت تاثیر افکار بیگانگان قرار گیرد.

وی با اشاره به تهدیدهای بیرونی و خارجی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: در هر مرحله از رشد و تکامل انقلاب از بیرون از مرزها مورد تهدید قرار گرفتیم به خصوص زمانی که رهبر و مسئولان بلند پایه انقلاب، رسالتی برای انقلاب تعریف می‌کنند که با انقلاب‌های عادی قابل مقایسه نیست و آن رسالت جهانی انقلاب ما برشمرده می‌شود.

وی تاکید کرد: دشمن از سرایت انقلاب به کشورهای دیگر در هراس است و بیگانگانی که از ایران بهره می بردند و دستشان قطع شده باعث لطمه به انقلاب ارزشی ما می‌شوند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: انقلاب تهدیدهای درونی را شاهد بوده که با هدایت معمار بزرگ انقلاب و رهبر معظم انقلاب و حضور مردم مومن و متدین و نیروهای مسلح در تمام‌ سطوح تاکنون دشمن ناکام مانده است.

وی اظهار کرد: در بعد تهدیدات بیرونی شاهد تهدیدات فراوانی چون کودتا، تحریم اقتصادی و استفاده از ستون پنجم در ایجاد تفرقه بین مردم بوده ایم اما یکی از مسائلی که سخت مردم‌ ما را هشت سال درگیر کرد جنگ تحمیلی بود.

وی ادامه داد: در این جنگ، ‌ نیروهای مسلح ما از ارتش، سپاه، بسیج و انتظامی و توده مردم در سراسر کشور جانانه ایستادند و با هدایت‌های امام (ره) دشمن را ناکام گذاشتند و در نهایت سرزمین‌مان را واگذار نکرده و تسلیم دشمن نشدیم.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار