کد خبر: ۴۷۸۳۱
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۷
بعد از پایان نمازجمعه، نمازگزاران با برپایی راهپیمایی اغتشاشات اخیر کشور را محکوم کردند و خواستار پایان دادن به وضعیت موجود شدند.

امام جمعه ایلام: دشمن با تحریک جوانان سعی در ایجاد ناامنی دارد

به نقل از ایرنا؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی که تاب دیدن موفقیت ها و جرات رویارویی مستقیم با ایران اسلامی را ندارند با تحریک و فریب جوانان و نوجوانان آنها را برای ایجاد اغتشاش و ناامنی جامعه به خیابان ها می کشانند.

حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار در خطبه های نماز جمعه ایلام اظهار داشت: اما بنیان و ریشه های انقلاب اسلامی چنان عمیق و مستحکم است که با این آشوب های خیابانی گزندی نمی بیند و مردم انقلابی با عدم همراهی با آشوب گران صف خود را از آنها جدا کرده اند.

وی افزود: استکبار جهانی که هیچگاه چشم دیدن موفقیت کشور ما را ندارد و با هر موفقیت ایران، دشمن تلاش کرده است ذائقه مردم را از این شیرینی ها تلخ کند و در مقطع کنونی شاهد برگزاری امن و ایمن کنگره بزرگ اربعین، عضویت ایران در سازمان شانگهای بعد از ۲۰ سال، حضور رییس جمهوری در سازمان ملل و دفاع وی از مظلومیت ایران اسلامی و کشورهای آزادی خواه دیگر بودیم که استکبار جهانی بار دیگر تاب دیدن این توفیق های بین المللی را نیاورد.

وی ادامه داد: اکنون نیز بر اساس یک سوژه از پیش طراحی شده که حاصل فوت غمناک یک دختر جوان بود و با وجود آنکه این مساله به دستور رییس جمهوری مورد بررسی است اما جبهه استکبار از این موقعیت به سود خود سواستفاده و بهره برداری کرد تا با تحریک جوانان و نوجوانان امنیت و آرامش کشور را برهم بزند و موفقیت های اخیر ایران را به حاشیه براند.

دشمن توان رویارویی نظامی با ایران را ندارد

خطیب نماز جمعه ایلام با بیان اینکه از برکت خون شهدا ایران به جایگاهی دست یافته است که هیچ ابرقدرتی جرات و توان رویارویی و جنگ مستقیم با ما را ندارد، تاکید کرد: کشورهای معاندی چون آمریکا با وجود سلاح های فوق پیشرفته و به اذعان خودشان توان مقابله رزم نظامی با ایران را ندارند اما ناجوانمردانه با تحریک افراد جوان و نوجوان آنها را با هدف ایجاد ناامنی به خیابان می کشانند.

کریمی تبار یادآور شد: جنایت های آمریکا در منطقه فراموش نشده است و با ایجاد ناامنی در ایران و حمایت از آشوب طلبان سعی در تحقق اهداف شوم خود علیه ایران اسلامی دارند و تعدادی جوان و نوجوان فریب خورده را بر علیه امنیت عمومی تحریک می کنند.

وی حرکات مذبوحانه تعدادی جوان و نوجوان اقدام به هتک حرمت قرآن کریم، پرچم مقدس جمهوری اسلامی و پرچم های عزای حسینی، کشیدن روسری و چادر از سر زنان، اهانت به تصاویر شهدا، مساجد و نمادهای دینی و هویتی، آتش زدن آمبولانس و ماشین آتش نشانی، به شهادت رساندن ماموران پلیس، تخریب اموال عمومی و مردمی را محکوم کرد.

سعی دشمن ایجاد تقابل بین نیروی انتظامی با جوانان و نوجوانان فریب خورده است

وی تاکید کرد: این حرکات باعث پسرفت جامعه به جای مطالبه گری است و جوانان و نوجوانان نباید فریب رسانه های معاند را بخورند چرا که دشمنان با واهمه از اقتدار نیروی انتظامی به عنوان حافظ اصلی امنیت عمومی، سعی دارند بین مردم و نیروی انتظامی ایجاد تقابل کنند.

خطیب نماز جمعه ایلام یاداور شد: نیروی انتظامی برای امنیت کشور شهدای بسیاری را تقدیم کرده است و دشمنان اکنون در تلاش هستند تا نوجوانان و جوانان نیروی انتظامی را دشمن خود بدانند و در این تنش های اخیر نیروی انتظامی با خویشتنداری سعی در کنترل اوضاع و مدیریت بحران داشت.

وی با بیان اینکه اغتشاشگران تحت تاثیر تبلیغات مسموم قرار گرفته اند، تاکید کرد: ایران به اندازه ای قدرتمند است که این ناامنی ها و حمایت ابرقدرت ها آن را متزلزل نکند و دشمن هیچگاه به اهداف شوم خود دست نخواهد یافت.

وی با بیان اینکه عامه مردم با این آشوبگران همراهی نمی کنند، از دستگاه های امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی خواست: سردسته آشوبگران را شناسایی و عناصر توهین کننده را مجازات و سایر فریب خوردگان را نسبت به آگاه سازی آنها در برابر خدعه های دشمنان اقدام و مردم نیز از حضور فرزندان جوان و نوجوان خود در اغتشاشات جلوگیری کنند.

دفاع مقدس یک جنگ جهانی برعیله ایران بود

وی به گرامیداشت هفته دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: این هفته، پاسداشت کسانی است که برای آرامش و استقلال مردم از جان خود گذشتند در جایی که جبهه شرق و غرب برای نابودی ایران اسلامی به اتحاد رسیدند و نیروی انسانی و تجهیزات نظامی پیشرفته آن زمان با حمایت مستقیم از صدام به جنگ ایران آمدند.

خطیب نماز جمعه ایلام ادامه داد: دفاع مقدس یک جنگ جهانی تمام عیار بود که با حمایت همه کشورهای ابرقدرت شرق و غرب بر علیه ایران اسلامی شکل گرفت اما با مدیریت بی نظیر ولایت فقیه، حمایت و انگیزه مردم و مسوولان از رزمندگان، حماسه بی بدیلی به نام دفاع مقدس شکل گرفت و ایران با یاری خداوند دنیا را شکست داد و عزتمندی کنونی ما حاصل دفاع مقدس است.

مهران پرترددترین مرز زمینی دنیا به سمت عراق در ایام اربعین بود

وی به مناسبت روزهای پایانی صفر اشاره کرد و گفت: ۲۹ و ۲۷ صفر روزهای غم انگیزی برای جهان اسلام به علت رحلت پیامبر و فرزندان گرامی ایشان امام حسن مجتبی و امام رضا (ع) است.

امام جمعه ایلام به برگزاری اربعین حسینی اشاره کرد و افزود: استان ایلام امسال نیز میزبان انبوه زائران اربعین بود و باتوجه به اینکه از ۸۰ کشور جهان بیش از ۲۰ میلیون نفر زائر شرکت کردند که سهم زائران ایرانی بیش از سایر کشورها بود، بیشترین تردد مرزی زائران از مرز مهران صورت گرفت و بیشترین استقبال زائران اربعین از استان ایلام است و در ایام شهادت امام رضا (ع) نیز مرز مهران محل تردد زائران عراقی برای زیارت مشهد است.

وی با بیان اینکه اربعین یک موهبت بزرگ برای مردم استان ایلام است، تاکید کرد: باید زیرساخت های استان توسعه یابد و ایجاد زائرسرا و مسجد دائمی در استان ضروری است و توجه به توسعه زیر ساخت های اربعین برای پذیرش زائران میلیونی انجام گیرد.

بعد از پایان نمازجمعه، نمازگزاران با برپایی راهپیمایی اغتشاشات اخیر کشور را محکوم کردند و خواستار پایان دادن به وضعیت موجود شدند.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار