کد خبر: ۴۷۹۲۸
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۶
درک می‌کنم که اسرائیل به خاطر سوریه، در شرایط دشواری به سر می‌برد

زلنسکی: ناتوانی اسرائیل در ارسال تسلیحات به اوکراین، متعجم کرد

به نقل از ایسنا؛ رئیس جمهوری اوکراین اظهار داشت، از ناتوانی اسرائیل در ارائه سیستم‌های ضد موشکی به کی‌یف برای کمک به مقابله با حملات روسیه شوکه شده است.

 ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین از زمان آغاز حمله روسیه به کشورش در فوریه سال جاری میلادی، درخواست‌هایی را برای دریافت تسلیحات مطرح کرده است. وی به سیستم "گنبد آهنین" اسرائیل که غالبا برای رهگیری موشک‌های شلیک شده از سوی فلسطینی‌ها در غزه استفاده می‌شود، اشاره کرده است.

زلنسکی گفت: نمی‌دانم برای اسرائیل چه اتفاقی افتاده است. صریحا و صادقانه باید بگویم که شوکه شده‌ام چرا که نمی‌توانم درک کنم که چرا آنها نتوانستند سیستم‌های دفاع هوایی به ما بدهند.

زلنسکی این اظهارات را روز چهارشنبه در مصاحبه‌ای با خبرنگاران فرانسوی مطرح کرده بود اما دفتر ریاست جمهوری اوکراین این مصاحبه را روز شنبه منتشر کرد.

این اظهارات زلنسکی جدی‌تر و محکم‌تر از اظهاراتی بود که وی در مارس سال جاری میلادی مطرح کرد؛ هنگامی که اسرائیل را به خاطر امتناعش در ارسال تسلیحات به کی‌یف سرزنش کرد. در آن زمان اسرائیل تاکید داشت هر چقدر بتواند به اوکراین کمک می‌کند.

اسرائیل که حمله روسیه به اوکراین را محکوم کرده است، نسبت به خدشه‌دار شدن روابط با مسکو نگران است.

زلنسکی گفت: درک می‌کنم که اسرائیل به خاطر سوریه، در شرایط دشواری به سر می‌برد. من هیچ کسی را متهم نمی‌کنم. من حقایق را می‌گویم. گفت‌وگوهای من با مقامات اسرائیل هیچ نتیجه‌ای در راستای کمک به اوکراین نداشت.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار