کد خبر: ۴۸۱۷۱
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۹
هدف اغتشاشگران ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی بود

فرمانده سپاه استان قزوین: هدف فتنه‌گران به حاشیه بردن حماسه بزرگ اربعین بود

به نقل از تسنیم؛ فرمانده سپاه استان قزوین گفت: هدف از به‌ پا کردن این فتنه این بود که حماسه بزرگ اربعین به حاشیه برود، البته آنها قبل از اربعین قصد داشتند با ایجاد فتنه در عراق مانع برگزاری مراسم بزرگ اربعین در عراق شوند.

سردار سرتیپ‌دوم پاسدار رستمعلی رفیعی آتانی امروز در اجتماع بزرگ مردم شهرستان البرز که برای محکومیت اغتشاشات اخیر برگزار شد، اظهار داشت: دشمنان به دنبال این بودند که با رسانه‌های خود یک فتنه جهانی علیه جمهوری اسلامی ایران به راه بیندازند و همه مستکبران برای حمایت از فتنه به میدان آمده بودند.

وی اضافه کرد: هدف از به‌پا کردن این فتنه این بود که حماسه بزرگ اربعین به حاشیه برود. البته آنها قبل از اربعین قصد داشتند با ایجاد فتنه در عراق مانع برگزاری مراسم بزرگ اربعین در عراق شوند ، اما چون فتنه آنها شکست خورد، تلاش کردند بعد از اربعین با دستاویز قرار دادن فوت یک دختر حماسه 22 میلیونی اربعین را از یادها ببرند.

فرمانده سپاه استان قزوین ادامه داد: خوشبختانه همان جمعیتی که شکوه اربعین را آفرید، برای مقابله با فتنه‌گران و آشوب‌طلبان راهی خیابان‌ها شدند و برگزاری راهپیمایی‌های بزرگ در نقاط مختلف کشور اربعین دیگری را رقم زد و ملت امام حسین(ع) بار دیگر ثابت کرد که همه روزها را عاشورا و همه زمین‌ها را کربلا می‌بیند.

وی با بیان اینکه سلطنت‌طلبان برای حمایت از اغتشاشات پای کار آمده بودند، تصریح کرد: جالب اینکه سردمدار اینها می‌گفت که نگران ایران است؛ در حالی که پدر و پدربزرگ جنایتکار او در مقاطع مختلف خاک این کشور را به بیگانگان بخشیدند و این خاندان که ارزش خاک را نمی‌داند، همچنان با وقاحت از وطن‌پرستی دم می‌زنند.

سردار رفیعی آتانی افزود: منافقان در حالی پرچم جمهوری اسلامی را به آتش کشیدند که این پرچم با مجاهدت ملت ایران در بلندترین نقاط دنیا برافراشته شده و امروز مسلمانان منطقه پرچم جمهوری اسلامی ایران را با افتخار در میادین خود نصب می‌کنند.

اقتدار خود در میدان نبرد و دیپلماسی را حفظ می‌کنیم

فرمانده سپاه استان قزوین با اشاره به تلاش دشمن برای جلوگیری از سفر ریاست ‌جمهوری به سازمان ملل گفت: دشمن در حالی به دنبال شکست دادن ما در میدان دیپلماسی است که ملت ما بارها ثابت کرده که برگ برنده سیاست خارجی و دیپلماسی را در دست دارد و تا استیفای کامل حقوق خود از صحنه گفت‌وگو بیرون نمی‌رود.

رفیعی آتانی با ذکر اینکه ملت ایران اقتدار خود در میدان نبرد و دیپلماسی را به موازات هم حفظ می‌کند، ادامه داد: امروز نحوه مذاکره با دشمنان را بهتر از گذشته می‌دانیم و بنابراین با از بین بردن توان نظامی آنها در داخل میدان دست برتر را در مذاکرات داریم. این درس را شهدای ما در دفاع مقدس به ما آموختند و هرگز از میدان نبرد هراسی نداریم.

هدف اغتشاشگران ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی بود

فرمانده سپاه شهرستان البرز هم در این اجتماع بزرگ با اشاره به حضور میلیونی مردم در محکومیت اغتشاشگران و هتاکان به قرآن و پرچم سیدالشهدا(ع) گفت: راهپیمایی‌های اخیر ملت ما علیه فتنه‌گران نشان داد که آنها امروز حتی بیش از گذشته پای کار حمایت از آرمان‌های انقلاب هستند و اجازه نمی‌دهند که دستان ناپاک گزندی به این کشور و نظام برسانند.

سرهنگ پاسدار اسماعیل طاهرخانی افزود: در شرایطی که عوامل داخلی فتنه تلاش می‌کردند تا چادر از سر دختران ما به خیابان بکشند، فرزندان غیور این ملت در نیروی انتظامی و بسیج به میدان آمدند و حتی با نثار خون خود اجازه ندادند که این دشمنان وحشی و بدون اخلاق ملت ایران به اهداف کثیف خود دست پیدا کنند.

وی با بیان اینکه در فتنه اخیر نگاه فاسد دشمنان ملت ایران به روشنی نمایان شد، گفت: این اغتشاشات به مردم نشان داد که موضوع گشت ارشاد و فوت یک دختر جوان بهانه است و هدف ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی و از بین بردن ارزش‌های ایمانی و دینی در این کشور است. مردم هم خیلی‌ زود دست فتنه‌گران و آشوب‌طلبان را خواندند و با حضور میلیونی خود آنها از کف خیابان‌ها بیرون ریختند.

دستگاه‌ قضا عوامل کشتار مردم بی‌گناه را محاکمه کند

امام جمعه شهر الوند هم در این مراسم با اشاره به کشته شدن یکی از شهروندان الوندی در اغتشاشات اخیر گفت: این کشتارهای کور خوی ددمنشی اغتشاشگران را به ملت ایران نشان داد و امروز توقع همه اجتماع‌کنندگان امروز این است که عوامل کشتار و شهادت مردم بی‌گناه با سرعت و قدرت توسط دستگاه قضا محاکمه شوند.

حجت‌الاسلام مهدوی ادامه داد: دوران مماشات با فتنه‌گران و برهم‌زنندگان امنیت عمومی به پایان رسیده و باید افرادی که عامدانه وارد این اغتشاشات شدند و به جان و اموال مردم صدمه زدند، با شدیدترین مجازات‌ها تعقیب قضایی شوند و البته باید برخورد با افراد سابقه‌دار و سران اغتشاشات سخت‌تر و سنگین‌تر باشد.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار