کد خبر: ۴۸۱۷۷
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۲
همه جامعه اعم از مصلح و مفسد به امنیت نیاز دارند و هیچ انسانی نیست که به امنیت نیاز نداشته باشد.

تولیت حرم حضرت معصومه: مسئولان سخنی نگویند که امنیت اقتصادی کشور را خدشه دار کند

به نقل از ایسنا؛ تولیت حرم حضرت معصومه (س) با اشاره به اهمیت مسأله امنیت در مباحث اقتصادی کشور گفت: همانطور که مردم نسبت به امنیت کشور حساس هستند، مسئولان هم نباید چیزی بگویند که امنیت اقتصادی کشور را خدشه دار کند و تمایل به کار اقتصادی و سرمایه گذاری را کم کند.

آیت الله سیدمحمد سعیدی در دیدار با مدیرعامل بیمه ایران که ششم مهر ماه در سالن محراب حرم مطهر حضرت معصومه (س) انجام شد، با بیان اینکه تأمین امنیت در ابعاد مختلف از دغدغه‌های همیشگی انسان‌ها است عنوان کرد: همه جامعه اعم از مصلح و مفسد به امنیت نیاز دارند و هیچ انسانی نیست که به امنیت نیاز نداشته باشد.

وی با بیان اینکه امام رضا (ع) در حدیث قدسی فرمودند «لا اله الا الله» قلعه‌ای است که هر کسی وارد آن شود در امنیت خواهد بود، افزود: مفهوم عبارت «لا اله الا الله» به معنی امنیت است و در جزئی‌ترین امور زندگی انسان جریان دارد زیرا امنیت در حقیقت نفی سلطه غیرو حمایت از حق است.

تولیت حرم حضرت معصومه (س) با بیان اینکه در بحث بیمه، دولت و حکومت از سر خیرخواهی امنیت فعالان اقتصادی و سرمایه مردم را تأمین می‌کند، اظهارکرد: کار بیمه این است که به مردم برای کارهای اقتصادی امنیت می‌دهد که این از زیباترین کارها است و مورد توجه و تأکید رهبر معظم انقلاب است.

وی با اشاره به اهمیت مسأله امنیت در مباحث اقتصادی کشور گفت: همانطور که مردم نسبت به امنیت کشور حساس هستند، مسئولان هم نباید چیزی بگویند که امنیت اقتصادی کشور را خدشه دار کند و تمایل به کار اقتصادی و سرمایه گذاری را کم کند.

سعیدی با بیان اینکه بیمه باید از سلامت مادی و معنوی برخوردار باشد، ادامه داد: یکی از جاهایی که هیچ تخلفی نباید صورت بگیرد و چیزی بی‌حساب هزینه نشود بیمه است زیرا تخلف در شرکت‌های بیمه‌ای آسیب زا است و امنیت و اعتماد مردم را دچار خدشه می‌کند.

حسن شریفی، مدیرعامل شرکت بیمه ایران، نیز در این دیدار عنوان کرد: شرکت سهامی بیمه ایران تنها شرکت دولتی در صنعت بیمه است در سال ۱۳۱۴ تأسیس شده و بیش از ۳۳ درصد از کل صنعت بیمه را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه با توجه به عملکرد سال‌های گذشته و مشکلاتی که در بیمه کشتی‌های نفت کش و صادرات نفت به وجود آمده بود بیمه ایران دولتی باقی مانده است، گفت: ما هر چه بتوانیم فرهنگ بیمه را در بین آحاد مردم و نهادهای دولتی رواج بدهیم خدمات بیمه‌ای بهتری برای مردم ایجاد می‌شود و شاهد رشد صنعت بیمه خواهیم بود.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار