کد خبر: ۴۸۷۱۹
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۰
آماده باش ارتش رژیم صهیونیستی را واکنش به اظهارات یائیر لاپید نخست وزیر این رژیم درباره غیرقابل قبول بودن پیش نویس جدید ترسیم مرز دریایی عنوان کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی در مرز با لبنان به حالت آماده‌باش درآمد

به نقل از ایسنا؛ رژیم صهیونیستی پیش‌نویس جدید ترسیم مرز دریایی با لبنان را رد و در مرزهای شمالی با این کشور اعلام آماده‌باش کرد.

 بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بعد از نشست با فرماندهان نظامی از جمله آویو کوخاوی رئیس ستاد مشترک ارتش این رژیم، در بیانیه‌ای که توسط دفترش منتشر شد، خواستار آمادگی نظامیان اشغالگر برای هر دو سناریوی دفاعی و تهاجمی در مرزهای شمالی با لبنان شد.

این رسانه صهیونیست، آماده باش ارتش رژیم صهیونیستی را واکنش به اظهارات یائیر لاپید نخست وزیر این رژیم درباره غیرقابل قبول بودن پیش نویس جدید ترسیم مرز دریایی عنوان کرد.

در شرایطی که رژیم صهیونیستی، پیش نویس جدید ترسیم مرز دریایی را غیرقابل قبول اعلام کرده، مقامات لبنانی از این پیش نویس استقبال کرده اند.

نجیب میقاتی نخست وزیر موقت لبنان تاکید کرد که ترسیم مرزهای دریایی میان کشورش و رژیم صهیونیستی در شرف پایان یافتن است.

از سوی دیگر میشل عون رئیس جمهوری لبنان نیز با تاکید بر اینکه «پرونده ترسیم مرزهای دریایی جنوبی مراحل پایانی خود را می گذراند و به لبنان اجازه دستیابی به حقوق کامل خود را می دهد»، پیروزی حزب الله لبنان بر رژیم صهیونیستی را تایید کرد.

عون همچنین گفت: بر همین اساس لبنان می تواند در تمامی میدان های منطقه ویژه واقع در دریای مدیترانه اقدام به حفاری و استخراج نفت و گاز نماید.

ترسیم مرزهای دریایی میان لبنان و سرزمین های اشغالی موضوعی است که در ۴ سال گذشته بارها در محافل رسانه ای و بین المللی مورد بحث و مناقشه قرار گرفته است و با جدی شدن مذاکرات، حزب الله لبنان طی چندین مرحله تهدیداتی را مبنی بر لبنانی بودن برخی سکوهای گازی تحت اختیار رژیم صهیونیستی از جمله کاریش، اعلام کرد. تهدیداتی که با ارسال پهپاد بر فراز آنها خیلی زود به مرحله اجرا درآمد.

اما صهیونیست ها در پاسخ تلاش کردند تا تعیین تکلیف پیرامون ارائه سند همکاری تا پایان انتخابات به تعویق بیفتد. البته این اقدام با اجرایی شدن وعده های سید حسن نصرالله ناکام گذاشته شد و سران صهیونیستی را مجبور کرد تا طرح پیشنهادی خود را با پایان ضرب الاجل تعیین شده از سوی لبنان به واسطه مذاکرات اعلام نماید.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار