کد خبر: ۴۸۷۲۸
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۳
معاون سیاسی استاندار یزد:
اکثر دستگیرشدگان در جریان اعتراضات این استان را نوجوانان و جوانان حدود ۲۰ سال تشکیل می دادند که بخش قابل توجهی دانش آموز هستند.

۹۵ درصد دستگیرشدگان حوادث اخیر در یزد آزاد شدند

به نقل از مهر؛ معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار یزد گفت: ۹۵ درصد دستگیرشدگان حوادث اخیر در یزد چند ساعت پس از دستگیری آزاد شدند.

علی اکبر عزیزی عصر پنجشنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استان یزد با اشاره به اینکه حوادث و اغتشاشات اخیر در یزد نیز دستگیر شدگانی داشت، بیان کرد: ۹۵ درصد دستگیر شدگان، چند ساعت پس از دستگیری آزاد شدند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد عنوان کرد: اکثر دستگیر شدگان از روی هیجان، حرکت های اغتشاشی انجام داده بودند.

عزیزی اظهار داشت: اکثر دستگیرشدگان در جریان اعتراضات این استان را نوجوانان و جوانان حدود ۲۰ سال تشکیل می دادند که بخش قابل توجهی دانش آموز هستند.

وی بیان کرد: در گفتگوهایی که با آنان صورت گرفت، هیچگونه عقبه ذهنی تاثیرپذیری از جریان های ضدانقلاب را ندارد و تنها تحت تاثیر فضای هیجانی ایجاد شده از سوی برخی شبکه های اجتماعی در اعتراضات و اغتشاش ها شرکت کرده بودند و تقریبا ۹۵ درصد آنان نیز چند ساعت پس از دستگیری آزاد شدند.

عزیزی ادامه داد: یکی از آسیب های ناشی از کرونا در دو سال گذشته تعطیلی کلاس های حضوری مدارس و دانشگاه ها و جایگزینی آن با روش آموزش غیرحضوری بود که باعث شده تا برخی کودکان و نوجوانان بدون شناخت از فضای مجازی وارد این عرصه شوند و این مسئله اثر خود را در اغتشاش های اخیر نمایان کرده است.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار