کد خبر: ۴۹۷۷۷
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۶
ما برای یک جلسه ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد فشار می آوریم و از سازمان های غیردولتی که در زمینه مستندسازی جنایات فعالیت دارند، حمایت خواهیم کرد.

آلمان بار دیگر سفیر ایران را فراخواند

به نقل از ایرنا- وزارت دفاع آلمان روز جمعه اعلام کرد که سفیر ایران در برلین به وزارت امور خارجه این کشور فراخوان شده است.

 آندره‌آ ساسه، سخنگوی وزارت خارجه آلمان در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: آلمان سفیر ایران را برای رایزنی و در اقدامی مشابه نسبت به فراخوانده شدن سفیر برلین در تهران به وزارت امورخارجه فراخوانده است.
سفیر برلین در تهران به دنبال مداخله آلمان در امور داخلی کشورمان، پنجشنبه شب به وزارت امورخارجه احضار شده بود.

این اقدام دو روز پس از آن روی می‌دهد که دولت آلمان در ادامه رویکرد مداخله‌جویانه غرب در امور داخلی ایران مسائل حقوق بشری را بهانه و اعلام کرد که در روابطش با جمهوری اسلامی ایران را بازنگری می‌کند.

آنالنا بائربوک» وزیر امور خارجه آلمان در بیانیه‌ای که یک نسخه آن در حساب رسمی توئیتری وزارت امور خارجه این کشور منتشر شد به پایین بودن سطح روابط دوجانبه میان دو کشور در سال های اخیر اشاره و ادعا کرد، «اوضاع نمی‌تواند مانند سابق ادامه یابد، بنابراین ما رابطه خود را با شرایط تطبیق می دهیم.»

وی افزود: ما در حال آماده‌سازی تحریم‌های بیشتر حقوق بشری از سوی اتحادیه اروپا و بررسی فهرست اعضای خانواده افراد مسئول هستیم. در سطح ملی، ویزا را برای دارندگان پاسپورت رسمی محدود و مقررات ورود را برای اعضای سازمان‌هایی که در فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار دارند تشدید خواهیم کرد.

وزیر امور خارجه آلمان در ادامه این بیانیه مداخله‌جویانه اعلام کرد: ما برای یک جلسه ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد فشار می آوریم و از سازمان های غیردولتی که در زمینه مستندسازی جنایات فعالیت دارند، حمایت خواهیم کرد.


اتحادیه اروپا و سه کشور انگلیس، آلمان و فرانسه اخیرا به بهانه مسائل حقوق بشری و ادعای بی‌اساس مشارکت ایران در جنگ اوکراین تحریم‌های جدیدی را وضع کرده اند که با پاسخ متقابل ایران روبرو شده است.
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان امروز در سخنانی پیرامون مسیر غیر سازنده، تکراری و شکست خورده اروپایی‌ها هشدار داد و تصریح کرد: برای ما مشخص هست که چند رهبر اروپا نگاه شکست خورده نسبت به تحولات دارند.
وی همچنین در توئیتی خاطر نشان کرد که طرف‌های اروپایی « با اشتباه محاسباتی، طی اقدامی غیرسازنده که مبتنی بر انبوهی از اطلاعاتِ غلط بود، دوباره به ابزار نخ‌نما و بی‌اثر تحریم علیه ایرانیان متوسل شد. اغتشاش و تخریب اموال عمومی در هیچ‌جای جهان تحمل نمی‌شود و ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار