کد خبر: ۵۰۱۲۸
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۱
شهرک صنعتی الشتر با ۵۰ هکتار مساحت مشکلی در تامین آب برق و گاز نداشته و با تامین زمین در این شهرک صنعتی مشکل زیست محیطی هم ایجاد نخواهد شد و ایجاد اشتغال پایدار نیز به دنبال خواهد داشت.

استاندار لرستان: صنعت استان نیازمند توجه ویژه است

به نقل از ایرنا؛ استاندار لرستان گفت: صنعت لرستان با توجه به جمعیت آن نیازمند توجه و پیگیری ویژه از سوی وزیر صمت است.

فرهاد زیویار جمعه شب در بدو ورود سیدرضا فاطمی امین وزیر صمت به لرستان در فرودگاه خرم‌آباد با بیان اینکه صنعت لرستان با توجه به جمعیت چشمگیری که دارد، نیاز به توجه و پیگیری ویژه وزیر دارد، اظهار داشت: صنعت لرستان نسبت به استانهایی که جمعیت کمتری دارند وضعیت نامطلوبی دارد و می طلبد که در خصوص رفع مشکلات آن اهتمام ویژه انجام شود.

وی با بیان اینکه مهم ترین دغدغه ما در مورد صنعت استان، واحدهای نیمه کاره و تعطیل شده است، افزود: علیرغم اقدامات خوبی که در دولت سیزدهم انجام شده، هنوز نیاز است که حمایت ها و پیگیری ها به صورت جدی تداوم داشته باشند.

استاندار لرستان گفت: گزارشات مکتوب نسبت به بازدیدهای میدانی بسیار متفاوت هستند و وزیر صمت قطعا در بازدید های میدانی که از بخش های مختلف صنعتی استان خواهند داشت مشکلات را خواهند دید.

سیدرضا فاطمی امین جهت آغاز عملیات احداث یک کارخانه صنعتی در شهرستان سلسله به استان لرستان سفر کرد.

طرح احداث کارخانه استیل کورد در شهرک صنعتی الشتر با سرمایه گذاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و فولاد مبارکه در زمینی به مساحت پنج هکتار و زمینه تولید ۱۵ هزار تن استیل کورد(سیم فولادی مورد استفاده در تایر رادیال ) ایجاد خواهد شد.

با راه اندازی این کارخانه ۶۰۰ نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول به کار و بخش زیادی از نیاز کشور به استیل کورد تامین خواهد شد.

شهرک صنعتی الشتر با ۵۰ هکتار مساحت مشکلی در تامین آب برق و گاز نداشته و با تامین زمین در این شهرک صنعتی مشکل زیست محیطی هم ایجاد نخواهد شد و ایجاد اشتغال پایدار نیز به دنبال خواهد داشت.

با توجه به اهمیت تایر به عنوان کالای استراتژیک و کمبود عرضه داخلی ایجاد ظرفیت برای تولید تایر ضرورت جدی بوده که استیل کرد به عنوان ماده اولیه در این محصول به کار می رود در حال حاضر نیاز کشور به استیل کورد حدود ۱۰ هزار تن در سال بوده که ۲ واحد تولیدی در استان‌های ایلام و زنجان در این زمینه فعال است که مجموعاً حدود ۵۰ درصد نیاز کشور را تامین می نمایند و بخش زیادی از این نیاز از خارج کشور وارد می‌شود.

با توجه به طرح‌های در دست احداث کشور که ۲ واحد آن یعنی لاستیک سازی نیکرو گسترش خرم‌آباد و بارز الیگودرز در لرستان می باشد ضمن ایجاد زنجیره تولید در استان نیاز آتی کشور که حدود ۱۵ هزار تن در سال می باشد نیز تامین خواهد شد.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار