تهران ۷.۷۹° كمينه ۵.۷۹°  بیشینه ۷.۹۹°
۱۳ آبان ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۸

عضو مجلس خبرگان رهبری: عده‌ای به نام زن به زن خیانت می‌کنند

هر آزادی که انسان را به آزادگی نرساند جز اسارت چیز دیگری نیست و آزادی دروغین غرب به دنبال تبدیل زن به کالا برای فروختن بیشتر و شهوترانی مردان بوالهوس است.
کد خبر: ۵۰۱۴۲

عضو مجلس خبرگان رهبری: عده‌ای به نام زن به زن خیانت می‌کنند

به نقل از ایسنا؛ عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: عده‌ای به نام زن به زن خیانت می‌کنند، به نام زندگی، زندگی را بر مردم حرام کرده‌اند و به نام آزادی به دنبال اسارت زنان پاکدامن این ملت هستند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم دولابی، ‌ ۱۳ آبان در مراسم تعویض پرچم گنبد مطهر حرم حضرت معصومه (س) عنوان کرد: حضرت معصومه (س) یک بانوی جهادگر بودند که با هدف دفاع و ملاقات امام غریبش از مدینه به سمت خراسان حرکت کردند.

وی با بیان اینکه وقتی کاروان حضرت معصومه (س) به نزدیکی قم می‌رسد مأمون دستور می‌دهد که افرادی به کاروان ایشان حمله کنند تا مانع رسدن ایشان به برادرشان و قدرت گرفتن امام رضا (ع) شوند، اظهار کرد: جوانان کاروان حضرت معصومه (س) در مقابل چشمان حضرت به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: شهید شدن و در راه امام جان شیرین را فدا کردن در تاریخ شیعه سابقه بسیاری دارد و این بانوی غم دیده و مصیبت زده فرمودند من را به قم برسانید زیرا قم جایگاه ارادتمندان به اهل بیت (ع) است و مردم قم از ایشان تجلیل و تکریم کردند و بعد از چند روز اقامت در قم در مثل فردایی در سن ۲۸ سالگی از دنیا رفتند.

استاد تفسیر قرآن کریم با تأکید بر اینکه برخی معتقدند که این بانو به واسطه سمی که مأموران مأمون به ایشان داده بودند به شهادت رسیدند، بیان کرد: تعظیم و تجلیل ما از حضرت معصومه (س) چند نکته دارد که اولین نکته و پیام آن ادای احترام به ساحت مقدس اهل بیت (ع) است که خدا در قرآن دستور به مودت و محبت اهل بیت داده است.

وی با بیان اینکه حضرت معصومه (س) مورد احترام و توجه ویژه اهل بیت (ع) بوده‌اند، افزود: امام صادق (ع) درباره جایگاه این بانو در میان اهل بیت (ع) سال‌ها قبل از ولادت این بانوی مکرمه و پدر بزرگوارشان فرمودند برای خدا حرمی است و آن مکه است، برای پیامبر (ص) حرمی است و آن مدینه است، برای امیرالمؤمنین (ع) حرمی است که آن کوفه است و برای ما اهل بیت حرمی است که آن قم است.

وی با بیان اینکه امام صادق (ع) سالها قبل از ولادت حضرت معصومه (س) فرمودند در آینده بانویی از فرزندان من در این شهر دفن می شود که نامش فاطمه است، هر کسی به زیارت این بانو بیاید بهشت بر او واجب است، افزود: امام رضا (ع) درباره زیارت این بانو فرمودند هر کس به زیارت خواهر من در شهر قم برود بهشت از آن او است و امام جواد (ع) فرمودند هر کس به زیارت عمه من در قم برود بهشت از آن او است.

حاج ابوالقاسم با بیان اینکه بزرگان ما نیز در مدح این بانوی بزرگوار مطالب ویژه‌ای گفتند، گفت: امام خمینی(ره) می‌فرمود هر وقت در قم مشکلی برای من ایجاد می شد به حرم می‌رفتم و متوسل به این بانو می‌شدم و خدا گره از کار من باز می کرد؛ آیت‌الله بهجت و آیت‌الله مرعشی نجفی سال‌های سال نماز صبح خود را در حرم حضرت معصومه (س) اقامه می‌کردند و ملاصدرا از علمای برجسته اسلام است که از کهک به قم می آمد تا مشکلات علمی خود را با توسل به حضرت معصومه (س) بر طرف کند.

استاد حوزه علمیه افزود: پیام سومی که باید در این مراسم به آن توجه شود این است که در دورانی که عده‌ای به نام زن به زن خیانت می‌کنند، به نام زندگی، زندگی را بر مردم حرام کرده‌اند و به نام آزادی به دنبال اسارت زنان پاکدامن این ملت هستند، تجلیل ما از حضرت معصومه (س) و جایگاه ایشان در ایران، بیان می‌کند که نگاه اسلام نسبت به زن از مکاتب دیگر جلوتر است و تکریم زن جزو اصول اصلی نظام اسلامی است.

وی با بیان اینکه در نگاه اسلام زن کسی نیست که عفتش به تاراج رفته است، اظهار کرد: زن یعنی آسیه که خداوند در قرآن او را الگوی زنان و مردان مؤمن قرار داد و با وجود این که زیر شکنجه رفت اما دست از ایمانش نکشید؛ زن یعنی حضرت خدیجه که همه دارایی و اعتبار خود را برای اسلام داد و ایمانش سست نشد، زن یعنی حضرت مریم که خداوند پیامبر خود را با نام او معرفی می‌کند و زن یعنی زینب که در عاشورا جلوه‌گر می‌شود.

حاج ابوالقاسم با بیان اینکه زن در نگاه ما محترم است و بدون زن نمی‌توان زندگی کرد، عنوان کرد: هر آزادی که انسان را به آزادگی نرساند جز اسارت چیز دیگری نیست و آزادی دروغین غرب به دنبال تبدیل زن به کالا برای فروختن بیشتر و شهوترانی مردان بوالهوس است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه زن برای ما عزیز است و در متن زندگی قرار دارد، بیان کرد: زن در اسلام الگویی مانند حضرت فاطمه (س) دارد که در حدیث کسا وقتی خدا می‌خواهد اهل بیت (ع) را معرفی کند فاطمه را محور قرار می‌دهد؛ زن یعنی بانوی بزرگواری که در راه مولایش برای دفاع از امامش سینه‌اش را پشت در سپر می‌کند.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز