کد خبر: ۵۰۴۰۸
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۳
پیروزی فترمن پس از رقابت تنگاتنگ با رقیب جمهوری خواه و عقب افتادن اوز در دو ماه اخیر رخ داد. گفته می شود فترمن قرار است جایگزین «پت تومی» سناتور بازنشسته شود.

پیروزی دموکرات‌ها در ایالت پنسیلوانیا

 به نقل از ایرنا- آخرین شمارش آرا نشان می‌دهد جان فترمن نامزد حزب دموکرات ایالت پنسیلونیا برای مجلس سنا توانسته «مهمت اوز» رقیب مطرح جمهوری‌خواه خود را شکست دهد و پیروزی مهمی برای دموکرات‌ها بدست آورد.

 نتایج بدست آمده حکایت از این دارد که «جان فترمن» فرماندار پنسیلوانیا موفق شده در رقابت ها برای مجلس سنا، «مهمت اوز» نامزد جمهوری خواه و چهره مشهور تلویزیونی را شکست داده و پیروزی مهمی را برای دموکرات ها رقم بزند.

گفته می شود تا ساعت یک بامداد به وقت محلی که بیش از ۹۰ درصد آرا شمرده شده بود، فترمن پیشتاز بوده است.

پیروزی فترمن ساعاتی پس از آن صورت می‌گیرد که «جاش شاپیرو» دادستان کل دموکرات در رقابت برای فرمانداری پنسیلوانیا اعلام پیروزی کرد.

پیروزی فترمن پس از رقابت تنگاتنگ با رقیب جمهوری خواه و عقب افتادن اوز در دو ماه اخیر رخ داد. گفته می شود فترمن قرار است جایگزین «پت تومی» سناتور بازنشسته شود.

فترمن که در سال ۲۰۱۸ کار خود را با معاونت فرمانداری پنسیلوانیا آغاز کرد، با ۵۸ درصد آرا توانست در برابر رقیب خود «کانر لمب» که ۲۶ درصد آرا را کسب کرده بود، پیروز شود.

هرچند این نامزد حزب دموکرات در روزهای اخیر با چالش های گوناگونی دست و پنجه نرم کرده و تنها چند روز پیش از انتخابات مقدماتی دچار سکته مغزی شد و درحالی که تلاش می‌کرد بهبود یابد، ماه‌ها در حاشیه ماند. این نامزد دموکرات تا اوایل ماه اوت (مرداد) حتی در یک گردهمایی تبلیغاتی هم ظاهر نشد.

وضعیت در ایالت پنسیلوانیا به اندازه ای برای دموکرات ها دشوار شده بود که فترمن در مناظره ۲۵ اکتبر (۳ آبان) در برابر اوز با مشقت فراوان مبارزه کرد. او به سختی می توانست صحبت کند و قادر نبود بسیاری از نکات را به صورت منسجم بیان کند.

این دومین بار است که فترمن برای انتخابات مجلس سنا شرکت می کند. وی در سال ۲۰۱۶ نیز در انتخابات حزبی شرکت کرد اما موفق نبود.

انتهای پیام
برچسب ها: پنسولیا ، دموکرات ها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار