کد خبر: ۵۰۴۵۲
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۰
هر حزب برای به دست گرفتن کنترل مجلس نمایندگان، حداقل نیاز به کسب ۲۱۸ کرسی دارد

جمهوریخواهان در کارزار انتخابات سنا هم از دموکرات ها پیش افتادند

به نقل از ایرنا؛ تارنمای سی ان ان لحطاتی پیش اعلام کرد که سناتور جمهوریخواه ایالت ویسکانسین بر رقیب دموکرات خود پیروز شد و اکنون جمهوریخواهان در رقابت نفس گیر برای کسب اکثریت سنا پیشتازند.

سی ان ان نوشت که ران جانسون ۶۷ ساله با شکست دادن ماندلا بارنز و با وجود آنکه نظرسنجی ها وی را در قعر فهرست محبوبیت نشان می دادند، برای سومین بار پیاپی در این انتخابات پیروز شد و امید هم حزبی های خود برای کسب اکثریت سنا را افزایش دهد.

بر اساس اعلام آخرین نتایج انتخابات میاندوره ای ۲۰۲۲ کنگره آمریکا، جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان پیشتازند و در مجلس سنا نیز رقابت سختی میان آنها وجود دارد. تاکنون از مجموع ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان آمریکا، جمهوریخواهان با ۲۰۲ کرسی در مجلس نمایندگان پیشتازند. دموکراتها نیز ۱۸۴ کرسی در این مجلس را به دست آورده اند.

هر حزب برای به دست گرفتن کنترل مجلس نمایندگان، حداقل نیاز به کسب ۲۱۸ کرسی دارد.

اما در مجلس سنا، رقابت بسیار سختی وجود دارد. به رغم آنکه در نتایج اولیه دموکرات ها پیشتاز بودند، پس از آن، جمهوریخواهان و دموکراتها در این مجلس برابر شده و اکنون جمهوریخواهان با ۴۹ کرسی در برابر ۴۸ کرسی رقیب خود قرار دارند. برای کسب اکثریت در سنا جمهوریخواهان و دموکرات ها به پیروزی در ۲ ایالت دیگر نیاز دارند.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار