کد خبر: ۵۰۵۶۱
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۱
ولی فقیه در آذربایجان غربی؛
امام جمعه ارومیه تاکید کرد: به جرات می‌توان گفت دشمنان از ابر قدرت شدن ایران در آینده می‌ترسند.

بی حرمتی به سرود و پرچم ملی غیر قابل اغماض است

 به نقل از ایسنا؛ نماینده، ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: بی حرمتی به سرود و پرچم ملی غیر قابل اغماض است.

 حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی ۲۰ آبان ماه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه که در مصلی امام خمینی شهر برگزار شد، بی حرمتی به سرود ملی و پرچم را غیر قابل اغماض دانست و گفت: ورزشکاران و کسانی که هویت ایرانی و اسلامی، حرمت پرچم و سرود ملی را زیر پا می‌گذارد نماینده کشور نیستند لذا مسئولان باید با چنین افراد خود فروخته برخورد کنند.

وی بااشاره به اغتشاشات اخیر گفت: دشمنان با وجود وضع تحریم‌های مختلف نتوانستند ایران را محدود کنند و ایران همچنان با اقتدار علمی در عرصه‌های مختلف پیروز و پیش قدم است.

حجت الاسلام قریشی با بیان اینکه دشمنان از قدرت نظامی و موشکی ایران می‌ترسند، گفت: دشمنان در برابر قدرت نظامی ایران ضعیف هستند و قدرت حمله نظامی به ایران را ندارند بنابراین خواستند با اغتشاشات و از طریق ایجاد ناامنی توسط عده‌ای خود فروخته به اهداف خود برسند، اما با هوشمندی ملت ایران بار دیگر مغلوب شدند.

امام جمعه ارومیه تاکید کرد: به جرات می‌توان گفت دشمنان از ابر قدرت شدن ایران در آینده می‌ترسند.

وی ضمن قدردانی از حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان گفت: این حضور پرشور و بی سابقه مردم نشان داد که ملت انقلابی ایران همیشه در میدان عمل هستند و پیرو خط رهبر انقلاب هستند.

نماینده، ولی فقیه در استان با اشاره به گرامیداشت هفته کتاب، با بیان اینکه در اسلام بر علم، کتابت و کتابخوانی تاکید شده است، اظهار کرد: متاسفانه کتابخوانی طی سال‌های اخیر در جامعه کم شده باید خانواده و فرزندان خود را به کتابخوانی و مطالعه تشویق کنیم.

وی بر اهمیت مطالعه تاکید کرد و با بیان اینکه مطالعه و کتابخوانی باعث رشد شده و انسان را موجودی متفکر بار می‌آورد، تصریح کرد: کتاب باید در جامعه محور قرار گیرد و اساتید و معلمان دانش آموزان را به خواندن کتاب‌های غیر درسی هم تشویق کنند.

امام جمعه ارومیه بااشاره به ۲۱ آبان ماه سالگرد شهادت سردار حسن تهرانی مقدم، پدر موشکی ایران وجود شهدای انقلاب را مایه افتخار دانست و بر لزوم ادامه راه شهدا تاکید کرد.

وی با بیان اینکه در دین اسلام، گوشه گیری و انزوا طلبی نهی شده، بر حضور در جامعه و برنامه‌های جمعی تاکید کرد و گفت: صاحب نظران و افراد تاثیر گذار در جامعه باید به میدان عمل بیایند و خود را از جامعه و اتفاقات آن کنار نکشد.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار