کد خبر: ۵۰۷۱۰
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۸
نبود چشم‌اندازی برای حل سیاسی مساله فلسطین نباید مانع ادامه تلاش‌ها در حمایت اقتصادی از برادران فلسطینی‌مان شود تا مقاومت آنها تقویت شده و حقوق مشروعشان تثبیت شود.

پادشاه اردن: حل مساله فلسطین با پایان اشغالگری آغاز می‌شود

به نقل از ایسنا؛ پادشاه اردن تاکید کرد: مساله فلسطین در رأس اولویت‌های ما بوده و راه‌حل آن پایان اشغالگری است و ما به نقش محوری خود در منطقه ادامه خواهیم داد.

عبدالله دوم، پادشاه اردن امروز (یکشنبه) در سخنرانی که در افتتاح دور دوم پارلمان داشت، ضمن تاکید بر اینکه مساله فلسطین در رأس اولویت‌های اردن قرار دارد، گفت: حل مساله فلسطین با پایان اشغالگری اسرائیل آغاز می‌شود.

عبدالله دوم با تاکید بر اینکه اردن به ایفای نقش محوری خود در منطقه همسو با تغییرات پرشتاب منطقه و جهان ادامه می‌دهد، اظهار کرد: اردن از موقعیت ژئوپلتیک برجسته‌ای برخوردار بوده و به منزله نقطه اتصال مهمی میان کشورها است و باید با آغاز همکاری‌های عربی و منطقه‌ای گسترده که منافع مشترک را تامین کرده و دستاوردهای ملی را برای ما به ارمغان می‌آورد، از آن استفاده کرد.

پادشاه اردن در ادامه گفت: این نقش محوری اردن بر دفاع از مساله فلسطین باقی خواهد ماند و ما همواره در جهت حمایت از آن بوده، هستیم و خواهیم ماند.

همچنین او تاکید کرد: مساله فلسطین در رأس اولویت‌های ما قرار دارد و تنها راه عبور از این مشکل راه‌حلی عادلانه و فراگیر است که با پایان یافتن اشغالگری اسرائیل و تشکیل کشور مستقل فلسطین بر اساس مرزهای ژوئن ۱۹۶۷ و پایتختی قدس شرقی آغاز می‌شود.

عبدالله دوم در ادامه نیز گفت: ما بر اساس مسؤولیت تاریخی‌مان به نقش خود در حفاظت از مقدسات اسلامی و مسیحی شهر قدس و نظارت بر آنها بر اساس اصل قیمومیت اردن بر آنها ادامه خواهیم داد.

پادشاه اردن تاکید کرد: نبود چشم‌اندازی برای حل سیاسی مساله فلسطین نباید مانع ادامه تلاش‌ها در حمایت اقتصادی از برادران فلسطینی‌مان شود تا مقاومت آنها تقویت شده و حقوق مشروعشان تثبیت شود.

او ادامه داد: از آنجایی که ما به فلسطینی‌ها نزدیک‌تر هستیم، تلاش خواهیم کرد شرکای اصلی پروژه‌های منطقه‌ای باشند و نمی‌پذیریم آنها به حاشیه رانده شوند و بار دیگر تاکید می‌کنیم توانمندسازی اقتصادی نمی‌تواند جایگزین راه‌حل سیاسی باشد.

از آوریل ۲۰۱۴ مذاکرات میان دو طرف فلسطینی و اسرائیلی به دلیل مخالفت تل‌آویو با توقف شهرک‌سازی‌ها و آزادسازی اسرای قدیمی و نیز انحراف آن از اصل راه‌حل دوکشوری متوقف شده‌ است.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار