کد خبر: ۵۰۷۷۴
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۹
باتوجه به کاهش شدید بارندگی در سال جاری و خشکسالی در ۲ سال گذشته از همه مردم در خواست داریم در مصر ف آب صرفه جویی کرده و الگوی مصرف را رعایت نمایند.

کرج/ کاهش ۵۰ متری سطح آب دریاچه سد امیر کبیر

 رئیس گروه نیروگاه‌های برق آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران از کاهش ۵۰ متری سطح آب دریاچه سد امیر کبیر (سد کرج) نسبت به تراز بیشترین بهره برداری خبر داد.

فتوکیان رئیس گروه نیروگاه‌های برق آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: حجم مخازن سد‌های تامین کننده آب تهران ۳۲۰ میلیون متر مکعب است این رقم در سال گذشته ۴۰۳ میلیون متر مکعب بوده است که کاهشی در حدود ۸۳ میلیون متر مکعب داشته است.

وی افزود: میزان بارندگی در آبان ماه سال جاری در حوزه آبریز شرکت آب منطقه‌ای تهران پنج و ۷ دهم میلی متر گزارش شده این رقم در متوسط بلند مدت ۲۵ میلی متر بوده که کاهشی در حدود ۷۷ درصد را نشان می‌دهد.

فتوکیان تصریح کرد: میزان بارندگی از ابتدای سال ابی جاری از ابتدای مهر ماه تا کنون متاسفانه پنج و ۷ دهم میلی متر بوده این رقم در متوسط بلند مدت سی و چهار و ۴ دهم میلی متر بوده که کاهشی در حدود ۸۳ درصد را نشان می‌دهد.

وی افزود: سطح آب دریاچه سد امیر کبیر حدود ۵۰ متر پایین‌تر از تراز بیشترین بهره برداری می‌باشد و باتوجه به کاهش شدید بارندگی در سال جاری و خشکسالی در ۲ سال گذشته از همه مردم در خواست داریم در مصر ف آب صرفه جویی کرده و الگوی مصرف را رعایت نمایند.

انتهای پیام
برچسب ها: سد امیرکبیر ، کرج
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار