کد خبر: ۵۰۸۳۱
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۴
جشنواره فیلم‌های ورزشی ایران نماینده انحصاری فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی (FICTS) است. مقر FICTS در میلان ایتالیا است که بیش از ۱۲۰ کشور عضو این فدراسیون هستند.

جشنواره جهانی فيلم های ورزشی ميلان؛ درخشش ۳ فيلم ايرانی

به نقل از روابط عمومي جشنواره فيلم هاي ورزشي ايران، در مراسم اختتاميه جشنواره جهاني فيلم هاي ورزشي ميلان ايتاليا ۲۰۲۲ كه شب گذشته (يكشنبه، 22 آبان ماه) در اين شهر برگزار شد، فيلم سينمايي "گيجگاه" به كارگرداني عادل تبريزي و تهيه كنندگي حنيف سروري، مستند "سمفوني حميد" به كارگرداني و تهيه كنندگي جعفر صادقي و فيلم كوتاه "برنده" به تهيه كنندگي و كارگرداني صادق حسين خاني، ديپلم افتخار و مدال بلورين جشنواره در بخش هاي مختلف را كسب كردند.

سيدمجتبي علوي، نماينده فدراسيون جهاني فيلم و تلویزیون ورزشي(FICTS) در ايران و عبدالحميد احمدي، رئيس شوراي سياستگذاري جشنواره فيلم هاي ورزشي ايران و مشاور وزير ورزش و جوانان در مراسم پاياني اين رويداد جوايز اين سه فيلم را دريافت كردند. همچنين در اين مراسم فرانکو اسکانی، رییس فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی، چهره هاي فرهنگي شهر ميلان و ورزشكاران مطرح و نمايندگاني از 120 كشور نيز حضور داشتند.

در دوره چهلم جشنواره فيلم هاي ورزشي ميلان آثاري از سينماي ايران شامل "بردي" به كارگرداني عدنان طاهري، "دختر كوچ" به كارگرداني روح الله اكبري، "پهلوان" به كارگرداني مهرداد شعباني نيا، "برنده" به كارگرداني صادق حسين خاني، "سمفوني حميد" به كارگرداني جعفر صادقي، "بعد از قبل" به كارگرداني محسن خسروآبادي، "لوفتاب" به كارگرداني بهزاد وزيري و "گيجگاه" به كارگرداني عادل تبريزي حضور داشتند.

بر اساس اين گزارش، جشنواره فیلم‌های ورزشی ایران نماینده انحصاری فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی (FICTS) است. مقر FICTS در میلان ایتالیا است که بیش از ۱۲۰ کشور عضو این فدراسیون هستند.

جشنواره ایران به عنوان یکی از ۱۶ پایگاه جهانی و میزبان 34 کشور آسیایی و منطقه برای ورود به جشنواره جهانی میلان مورد توجه فیلمسازان و سینماگران این کشورها است و با توجه به جایگاه بین‌المللی این جشنواره و استقبال از آن، همواره آثاری از کشورهای اروپایی و دیگر کشورها نیز مهمان این رویداد هستند.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار