کد خبر: ۵۰۹۳۹
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۸
شرکت مالک این نفتکش اعلام کرد که تحقیقاتی درخصوص این حمله انجام خواهد داد.

مشاور امنیت ملی آمریکا مدعی شد: ایران مسئول حمله به کشتی در دریای عمان است

به نقل از ایسنا؛ مشاور امنیت ملی آمریکا در اظهاراتی مدعی شد که ایران مسئول حمله به کشتی صهیونیستی در دریای عمان بوده است.

 جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا روز چهارشنبه در بیانیه‌ای نوشت: ما قویا حمله ۱۵ نوامبر علیه نفتکش‌ تجاری که درحال عبور از آب‌های بین‌المللی خارج از ساحل عمان بوده است را محکوم می‌کنیم.

وی در ادامه مدعی شد: با بررسی اطلاعات موجود، احتمالا ایران این حمله را از طریق پهپاد انجام داده است. هیچ توجیهی برای این حمله - که آخرین مورد از اقدامات این‌ چنینی و فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده است - وجود ندارد.

سالیوان ادامه داد: این اقدام آزادی دریانوردی در آبراه‌های حیاتی، کشتی‌رانی و تجارت بین‌المللی و همچنین جان کسانی که در این شناورها هستند را تهدید می‌کند.
در انتهای این بیانیه آمده است: ما به همکاری با شرکا و متحدان خواهیم پرداخت تا ایران را مسئول بدانیم و به روش‌های مناسب پاسخ ارائه دهیم.

پیش از این منابع خبری گزارش داده‌اند نفتکشی با پرچم لیبریا سه‌شنبه شب توسط یک پهپاد در آب‌های دریای عمان هدف قرار گرفته است.

الجزیره گزارش داد که رسانه‌های صهیونیستی از جمله رادیو ارتش این رژیم با طرح ادعاهایی بی اساس و فرافکنانه اعلام کردند که یک مسئول امنیتی صهیونیست می‌گوید ایران پشت این حمله قرار دارد.

این رسانه‌ها مدعی هستند که این نفتکش توسط پهپاد هدف قرار گرفته است و ایران مشکوک به انجام حمله مستقیم است.

الجزیره همچنین به نقل از رسانه‌های صهیونیستی اعلام کرد که ارتش آمریکا به ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرده که پهپاد مورد استفاده در حمله به نفتکش از نوع "شاهد" ایرانی است.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص نیز به نقل از مسئولان امنیتی صهیونیستی ادعا کرد که هدف قرار دادن نفتکش یک خطای راهبردی از سوی ایران بود.

این روزنامه نوشت که دستگاه‌های امنیتی صهیونیستی معتقدند که این اقدام ایران در راستای به چالش کشیدن کشورهای غربی است.

این ادعاها درحالی مطرح می شود که هنوز هیچ فرد یا سازمانی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

شرکت مالک این نفتکش اعلام کرد که تحقیقاتی درخصوص این حمله انجام خواهد داد.

این شرکت همچنین تاکید کرد که گزارشات اولیه نشان می‌دهد که نفتکش توسط یک پرتابه مورد هدف قرار گرفته و هنوز گزارشاتی درخصوص میزان خسارت‌ها نداریم.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار