کد خبر: ۵۱۰۷۶
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۸
وزیر آموزش و پرورش:
یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش گفت: برای بعضی از دانش‌آموزان که به طور طبیعی نظم و انضباط محیط را به هم ریختند، دوستان ما در مراکز مشاوره کار می‌کنند.

آمار دانش‌آموزی که بازداشت شده باشد، نداریم

 به نقل از ایلنا؛ وزیر آموزش و پرورش گفت: برای بعضی از دانش‌آموزان که به طور طبیعی نظم و انضباط محیط را به هم ریختند، دوستان ما در مراکز مشاوره کار می‌کنند.

یوسف نوری درباره آمار احتمالی جدید از دانش‌آموزان بازداشت شده گفت: آمار دانش‌آموزی که بازداشت شده باشد، نداریم.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: برای بعضی از دانش‌آموزان که به طور طبیعی نظم و انضباط محیط را به هم ریختند، دوستان ما در مراکز مشاوره کار می‌کنند و آن زمینه‌هایی که وجود دارد را تشخیص می‌دهند و ان‌شاالله با روش‌های مشاوره‌ای و روان‌شناسی به دانش‌آموزان کمک کنند.

وی درباره این‌که باتوجه به حوادث رخ داده در کشور این روزها انتقادهایی هم به وزارت آموزش و پرورش وارد و این وزارتخانه متهم به کم‌کاری شده است، بیان کرد: طبیعی است ما از آموزش و پرورش عمومی انتظاراتی داریم.

نوری با اشاره به این‌که آموزش و پرورش اولین موسسه نهاد تعلیم و تربیت رسمی است و این وزارت‌خانه باید در چند بحث کار کند، گفت: نخستین بحث؛ جذب معلم است و دانشگاه فرهنگیان باید به دانشگاه منویات‌گرا تبدیل شود که دارند کارهایش را انجام می‌دهند.

وی افزود: بحث دوم محتوا است که یک بخش آن کتب درسی است، که دوستان ما یک طرحواره ارائه کردند و کارهای آن را انجام می‌دهند. یک بحث دیگر هم کارهای ضرب‌الاجلی است، مانند اردوهای پیشرفت که برگزار شد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری دارد، به طور مثال در هفته کتاب راه‌اندازی کتابخانه‌های کلاسی انجام شده است.

وی تاکید کرد: ۲ محور مهم تولید محتوا و دانشگاه فرهنگیان اولویت ما است که در حال انجام و پیگیری وظایف خود در این حوزه‌ها هستیم.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار