کد خبر: ۵۱۱۶۸
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۳
شعله های آتش و دود ناشی از آن با حضور به موقع آتش نشانان قبل از سرایت به فضای داخلی هتل کاملا مهار شد.

آتش سوزی هتل آپارتمانی در شیراز مهار شد

به نقل از ایرنا؛ رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز ،گفت: در پی آتش سوزی در یکی از هتل آپارتمان‌های شیراز،آتش نشانان ایستگاه‌های یک، ۱۲ و ۹ به بلوار آیت اله ربانی اعزام و آتش سوزی با کمترین خسارت مهار شد.

محمدهادی قانع یکشنبه در این باره به خبرنگاران گفت: با حضور مأموران و انجام بررسی های اولیه مشخص شد که کانون آتش سوزی کانکس موجود در قسمت پشت بام این مجموعه اقامتی است که هر لحظه در حال گسترش بوده است.

وی ادامه داد: ساعت ۹ و ۲۷ دقیقه صبح امروز ۲۹ آبان ماه یک مورد آتش‌سوزی در یک مجتمع اقامتی در بلوار آیت اله ربانی، به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی همراه با تجهیزات تخصصی در کمترین زمان ممکن به محل حادثه اعزام شدند.

قانع اضافه کرد: محل حادثه یک هتل آپارتمان شش طبقه جهت اسکان مسافران بود که اتصالی در سیم کشی برق کانکس ۱۲ متری موجود در پشت بام منجر به آتش سوزی شده و هر لحظه امکان سرایت شعله ها به فضای داخلی ساختمان نیز وجود داشت.

وی افزود: آتش‌نشانان همزمان با خاموش کردن آتش مشغول تخلیه ساکنان شده و افراد را به سلامت از داخل ساختمان خارج کردند.

رییس سازمان آتش نشانی شیراز با اشاره به اینکه این حادثه مصدوم و تلفات جانی برجای نگذاشت، تصریح کرد: شعله های آتش و دود ناشی از آن با حضور به موقع آتش نشانان قبل از سرایت به فضای داخلی هتل کاملا مهار شد.

قانع گفت: کانکس مذکور در این ساختمان کاملا ناایمن و بدون مجوز در پشت بام به منظور فضایی جهت استراحت کارکنان تعبیه شده که خوشبختانه در زمان وقوع حادثه هیچ یک از افراد در محل حضور نداشته است و کانکس به عنوان یک اتاقک پیش ساخته با کاربری محلی جهت اسکان افراد آن هم در فضایی مانند پشت بام کاملا ناایمن بوده و خطرات جدی را به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار