کد خبر: ۵۱۳۹۲
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۷
هدف اصلی دشمنان «پروژه‌ی ویران‌سازی» ایران است دقیقاً طبق مدلی که در سوریه و عراق و لیبی و افغانستان و یمن اجرا کردند اما در «ایران قوی» و برای «درخت تناور انقلاب اسلامی» نه توانستند و نه هرگز خواهند توانست

آمریکا سه مقام استان کردستان ایران را تحریم کرد

به نقل از ایرنا؛ وزارت خزانه‌داری آمریکا در تداوم تحریمهای یکجانبه خود به بهانه نقض حقوق بشر، سه مقام استان کردستان ایران را به بهانه همین ادعا تحریم کرد.

آمریکا از آغاز حوادث داخلی ایران، حمایت از ناآرامی ها را در دستور کار خود قرار داده و از برهم زنندگان نظم عمومی حمایت و با برگزاری نشست هایی با مخالفان جمهوری اسلامی ایران بر اقدامات ضد ایرانی خود شدت بخشیده و بر فهرست تحریم های ضد ایرانی به بهانه نقض حقوق بشر افزوده است.

وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی اسامی سه فرد ایرانی را به فهرست تحریم‌های خود علیه ایران به بهانه نقض حقوق بشر اضافه کرد و در بیانیه ای در تداوم ادعاها افزود: امروز ، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت امور خارجه خزانه داری، سه مقام امنیتی ایران را به دلیل ادامه سرکوب اعتراضات در سراسر کشور، از جمله سرکوب های اخیر در مناطق کردنشین، تحریم کرد.

آمریکا با حمایت از اغتشاشگران مدعی شد: رژیم ایران اقدامات خصمانه خود را علیه مردم این کشور افزایش داده است. این اقدامات بخشی از سرکوب مداوم اعتراضات مسالمت آمیز علیه رژیمی است که حقوق بشر و آزادی های اساسی مردم خود، به ویژه زنان و دختران را انکار می کند.

برایان نلسون معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی نیز ادعا کرد: بنا بر گزارش ها ، رژیم ایران در حال هدف قرار دادن کودکان این کشور که برای یک آینده بهتر به خیابان رفته اند،است. سوء استفاده در ایران علیه معترضین ، از جمله اخیرا در مهاباد باید متوقف شود.

حسن عسگری فرماندار سنندج، سرهنگ علیرضا مرادی فرمانده انتظامی شهرستان سنندج و محمدتقی اصانلو فرمانده قرارگاه شمال‌غرب «حمزه سیدالشهدا» نیروی زمینی سپاه در فهرست تحریم های آمریکا قرار گرفته اند.

آمریکا در تداوم جنگ ترکیبی خود علیه جمهوری اسلامی ایران ۲۵ آبان ماه نیز اعلام کرد شش شخصیت حقیقی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران از جمله رئیس سازمان صدا و سیما و چند خبرنگار این رسانه را تحریم کرده است.

بر اساس اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا، پیمان جبلی، محسن برمهانی، احمد نوروزی، یوسف پورانواری، آمنه‌سادات ذبیح‌پور و علی رضوانی در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته اند.

دولت آمریکا در راستای اهداف خصمانه خود علیه جمهوری اسلامی اسلامی ایران و پیشبرد جنگ ترکیبی و اقتصادی خود علیه ملت ایران، تحریم‌هایی را به بهانه‌های مختلف وضع و شرکت‌های آمریکایی و شرکت‌های مستقر در کشورهای ثالث را به تبعیت از آنها ملزم می کند.

"دفتر تروریسم و اطلاعات مالی" وزارت خزانه‌داری که در سال ۲۰۰۴ به عنوان یکی از نهادهای وزارت خزانه‌داری آمریکا ایجاد شده مرکز طراحی این جنگ اقتصادی است که مدعی اجرای راهبردهای دولت آمریکا برای مبارزه با تأمین مالی تروریسم در سطح داخلی و بین‌المللی، تدوین و اجرای راهبردهای ملی در خصوص مبارزه با شبکه‌های پولشویی و تأمین مالی تروریسم است.

همزمان با آغاز حوادث اخیر ایران، مقامات آمریکایی از جو بایدن رئیس جمهور فعلی آمریکا تا دیگر مقامات این کشور با اعلام حمایت خود از ناآرامی ها ، اعلام کرده اند که بر تحولات داخلی ایران متمرکز هستند.

به گزارش ایرنا، رهبر انقلاب اسلامی از ابتدای حوادث اخیر چندین‌بار به برنامه‌ریزی دشمن از ماهها قبل برای ایجاد اغتشاش و آشوب در کشور اشاره کرده‌اند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ۱۴ خردادماه سال جاری در حرم مطهر امام خمینی(ره) در بیاناتی تأکید کردند که: «امروز مهم‌ترین امید دشمنان برای ضربه زدن به کشور، امید بستن به اعتراضات مردمی است. امیدشان به این است که بلکه بتوانند با کار روانی، با فعّالیّتهای اینترنتی و فضای مجازی و انواع و اقسام اینها، با پول، با مزدورپروری، مردم را در مقابل نظام اسلامی و جمهوری اسلامی قرار بدهند.»

ایشان همچنین در بیانات دانشگاه افسری و تربیت پلیس امام حسن مجتبی(ع) و دیدار اخیر با جمعی از دانش‌آموزان، مردم را برای شناخت نقشه اصلی دشمن به بیانیه‌های وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران ارجاع دادند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید اسماعیل خطیب وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران با اشاره به خنثی‌سازی عملیات انفجار در یکی از صنایع هوایی اصفهان گفت: هدف اصلی دشمنان «پروژه‌ی ویران‌سازی» ایران است دقیقاً طبق مدلی که در سوریه و عراق و لیبی و افغانستان و یمن اجرا کردند اما در «ایران قوی» و برای «درخت تناور انقلاب اسلامی» نه توانستند و نه هرگز خواهند توانست

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار