تهران ۱۰.۶۷° كمينه ۸.۷۹°  بیشینه ۱۰.۹۹°
۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۴

معاون وزیر آموزش و پرورش: ۱۲۰ هزار کلاس در کشور به "کتابخانه کلاسی" مجهز می‌شوند

بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان خراسان رضوی امروز با حضور جمعی از نیک اندیشان این حوزه در مشهد برگزار شد.
کد خبر: ۵۱۴۵۶

معاون وزیر آموزش و پرورش: ۱۲۰ هزار کلاس در کشور به

به نقل از ایرنا؛ معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال ۱۲۰ هزار کلاس ابتدایی در مناطق روستایی و عشایری کشور به "کتابخانه کلاسی" مجهز می‌شوند.

معصومه نجفی روز پنجشنبه در بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان خراسان رضوی در مشهد افزود: در هفته کتاب به صورت نمادین ۳۲ کتابخانه کلاسی در مناطق روستایی و عشایری کشور رونمایی شده است.

وی ادامه داد: با کمال تاسف مدارس ابتدایی ما کتابخانه ندارند و تأسیس کتابخانه کلاسی در مدارس مد نظر است، طبق برآورد انجام شده برای تاسیس در هر کلاس ۴ میلیون تومان هزینه لازم است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ۳۶۰ هزار کلاس درس ابتدایی در کشور داریم، اظهار کرد: ۱۲۰ هزار کلاس روستایی و عشایر هدف امسال برای تاسیس کتابخانه کلاسی است که امید داریم خیرین در این زمینه همکاری کنند.

وی با بیان اینکه آثار عمل خیرین مدرسه‌ساز عظیم و وصف ناپذیر است، افزود: توجه به مدرسه‌سازی خوب است اما کیفیت آموزشی هم از اهمیت زیادی برخوردار است.

نجفی گفت: اکنون تعداد هشت هزار و ۳۰۰ کلاس روستایی را به روزترین بسته های زبان آموزی به صورت رایگان مجهز کرده ایم اما برای اجرای آن توسط معلم نیاز به ویدیو پروژکتور است.

وی افزود: در کنار امر خیر مدرسه سازی، تجهیز و امکانات متعددی را هم در مدرسه نیاز داریم که چشم امیدمان به خیرین و نیکوکاران است.

بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان خراسان رضوی امروز با حضور جمعی از نیک اندیشان این حوزه در مشهد برگزار شد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز