کد خبر: ۵۱۴۷۰
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۱
بیرانوند ۳ روز پیش دچار ضربه مغزی + شکستگی بینی شد. حداقل زمان برای صدور مجوز پس از ضربه مغزی، ۶ روز است.

جزئیات دلیل مخالفت فیفا با بازی کردن دروازه‌بان ایران مقابل ولز

به نقل از مهر؛ علیرضا بیرانوند به احتمال زیاد طبق پروتکل‌های پزشکی فیفا دیدار با ولز را از دست خواهد داد.

کمتر از ۲۴ ساعت تا شروع دیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل ولز، مسابقه این دو تیم در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر تحت تاثیر شرایط علیرضا بیرانوند دروازه بان ایران قرار گرفته است.

بیرانوند در دیدار نخست ایران مقابل انگلیس به دلیل ضربه‌ای که به سرش وارد شد و آسیب دیدگی شدید بینی، بعد از گذشت دقایقی تعویض شد.

این دروازه بان طی دو روز گذشته در تمرین تیم ملی غایب بود اما امروز با یک ماسک محافظ در تمرین ظاهر شد تا مشخص بشود که عزمش را برای حضور در ترکیب بازی با ولز جزم کرده است.

با این حال خبرگزاری PA خبر داد فیفا به خاطر پروتکل‌های پزشکی به ایران هشدار داده است که بیرانوند نباید مقابل ولز بازی کند.

در شرایطی که بعضی از خبرنگاران و رسانه‌های ایران ظهر امروز بازگشت بیرانوند به ترکیب ایران را «خبر خوب» عنوان کرده بودند، صفحه توییتری InjuryMechanisms که اخبار و اطلاعات آسیب دیدگی ورزشکاران و فوتبالیست‌ها را بررسی و منتشر می‌کند، این موضوع را «عمیقاً نگران کننده» توصیف کرد.

این صفحه جزئیات بیشتری درباره نوع مصدومیت بیرانوند منتشر کرد و نوشت: بیرانوند ۳ روز پیش دچار ضربه مغزی + شکستگی بینی شد. حداقل زمان برای صدور مجوز پس از ضربه مغزی، ۶ روز است. ایران باید پروتکل را رعایت کند و سلامت بازیکنان را در اولویت قرار دهد. این "خبر خوب" نیست. عمیقاً نگران کننده است.»

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار