تهران ۵.۴° كمينه ۵.۴°  بیشینه ۵.۹۹°
۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۰

سرکنسولگری چین به‌زودی در بندرعباس مستقر می‌شود

زمینه‌های مشترک در حوزه‌های محیط‌زیستی، اقتصاد دریا محور و جزایر وجود دارد که می‌توان با حضور کارشناسانی از دو کشور در این زمینه فعالیت‌هایی را ساماندهی و اجرایی کرد.
کد خبر: ۵۲۰۴۷

سرکنسولگری چین به‌زودی در بندرعباس مستقر می‌شود

به نقل از تسنیم؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، گفت: استقرار سرکنسولگری در استان هرمزگان می‌تواند به استحکام و تسهیل روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین احسان کامرانی عصر امروز در نشست با لی‌یو‌یانگ کنسول جمهوری خلق چین، اظهار داشت: مقدمات اولیه استقرار و فعال‌سازی سرکنسولگری چین در بندرعباس مهیا شده است و آمادگی هر گونه همکاری در این حوزه وجود دارد.

وی افزود: افزایش تعاملات در بخش‌های اقتصادی و تجاری جزو خواسته‌های مشترک دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین است و امیدواریم استقرار سرکنسولگری در استان منجر به تسهیل فرآیندها و تسریع در صدور ویزا شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، تاکید‌ کرد: در بخش‌های علمی و دانشگاهی نیز ضرورت دارد تبادل دانشجو و استاد بین دانشگاه‌های چین و ایران به خصوص دانشگاه های استان هرمزگان انجام شود.

کامرانی عنوان‌ کرد: زمینه‌های مشترک در حوزه‌های محیط‌زیستی، اقتصاد دریا محور و جزایر وجود دارد که می‌توان با حضور کارشناسانی از دو کشور در این زمینه فعالیت‌هایی را ساماندهی و اجرایی کرد.

وی خاطرنشان‌ کرد: استقرار سرکنسولگری در استان هرمزگان می‌تواند به استحکام و تسهیل روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین کمک کند و در این راستا تعریف خط پروازی مستقیم از چین به هرمزگان می‌تواند راهگشا باشد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز