تهران ۵.۴° كمينه ۵.۴°  بیشینه ۵.۹۹°
۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۸

کشف ۲۸۵ کیلو گرم مواد مخدردر مرز زابل

فرمانده هنگ مرزی زابل از موفقیت مرزبانان و کشف ۲۸۵ کیلوگرم موادمخدر در مرزهای شهرستان خبر داد
کد خبر: ۵۲۱۴۰

کشف ۲۸۵ کیلو گرم مواد مخدردر مرز زابل

 به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «علیرضا سنچولی» در تشریح این خبر گفت: در راستای تشدید مبارزه با موادمخدر و سوداگران مرگ، مرزداران هنگ مرزی زابل با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی و به کارگیری تجهیزات الکترونیکی و اپتیکی، از قصد قاچاقچیان موادمخدر برای انتقال محموله خود در حوزه استحفاظی گروهان مرزی هیرمند به داخل کشور آگاه و بلافاصله با آمادگی و تجهیزات کامل، به تشدید پوشش نوار مرزی پرداختند.

فرمانده هنگ مرزی زابل در ادامه افزود: مرزداران این فرماندهی با هدایت عملیاتی و پشتیبانی اطلاعاتی مرزبانی استان به اجرای هدفمند کمین پرداخته و با کنترل و پایش منطقه، قاچاقچیان را مشاهده و بلافاصله فرمان ایست را صادر کردند که قاچاقچیان بدون توجه به دستور ماموران، سعی در متواری شدن از محل داشتند.

وی تصریح کرد: مرزداران با رعایت قانون به کارگیری سلاح اقدام به تیراندازی هدفمند به سمت قاچاقچیان کردند که با توجه به حجم آتش و اتخاذ موضع و تاکتیک عملیاتی مناسب ماموران، سوداگران مرگ عرصه را بر خود تنگ دیده و در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام ماندند.

سرهنگ سنچولی بیان کرد: سوداگران مرگ که قصد داشتند محموله خود را به وسیله خودرو سواری وارد کشور کنند، با رها کردن خودرو محموله از محل متواری شدند و مرزداران موفق شدند در این عملیات ضمن توقیف خودرو، ۲۸۵ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک را کشف کنند.

وی با بیان اینکه تلاش برای شناسایی و دستگیری متهمان این پرونده ادامه دارد، خاطرنشان کرد: مرزداران هنگ مرزی زابل برابر وظایف ذاتی خود با هرگونه تجاوز و قاچاق مواد افیونی که بلای خانمان سوز جوانان کشور است، برخورد خواهند کرد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز