تهران ۴.۹۱° كمينه -۰.۲۱°  بیشینه ۴.۹۹°
۲۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۵

با دستور رییسی؛ آغاز عملیات فاز دو انتقال آب به فلات مرکزی ایران

با اجرای این طرح عظیم ملی انتظار می‌رود، بخش قابل توجهی از مشکلات آبی استان‌های مرکزی کشور بویژه استان یزد و کرمان مرتفع شود و شاهد تأمین آب پایدار در این استان‌ها باشیم.
کد خبر: ۵۵۳۵۹

با دستور رییسی؛ آغاز عملیات فاز دو انتقال آب به فلات مرکزی ایران

به گزارش معاصر به نقل از ایسنا،عملیات فاز دوم انتقال آب به استان های کرمان و یزد با دستور رییس جمهور آغاز شد.

 سید ابراهیم رئیسی که امروز پنج‌شنبه در قالب دور دوم سفرهای استانی به استان یزد سفر کرده است، بلافاصله پس از ورود به این استان در محل اجرای فاز دوم طرح عظیم و ملی انتقال آب از خلیج فارس به استان‌های کرمان و یزد حضور یافت و با توضیحات مسئولان این پروژه در جریان جزئیات این پروژه بزرگ ملی قرار گرفت.

رئیس جمهور در ادامه با نام حضرت فاطمه زهرا (س) دستور آغاز عملیات اجرایی این پروژه بزرگ ملی را صادر کرد.

همچنین با دستور رئیس جمهور بهره‌برداری از ۱۶ پروژه آب و برق وزارت نیرو در استان یزد آغاز شد.

خط یک این پروژه با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی، ۱۳۰ میلیون متر مکعب آب شیرین‌سازی شده را در مسیری به طول ۸۱۰ کیلومتر به استان‌های مرکزی کشور منتقل کرده است. خط دوم این پروژه که امروز با دستور رئیس جمهور عملیات اجرایی آن آغاز شد، برای انتقال ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب شیرین‌سازی شده از خلیج فارس به استان‌های یزد و کرمان و در مسیری به طول ۷۳۰ کیلومتر طراحی شده است.

در حال حاضر خط دوم این پروژه بزرگ ملی ۳۰ درصد پیشرفت داشته و مدت زمان پیش‌بینی شده برای تکمیل آن ۴۸ ماه است. با اجرای این طرح عظیم ملی انتظار می‌رود، بخش قابل توجهی از مشکلات آبی استان‌های مرکزی کشور بویژه استان یزد و کرمان مرتفع شود و شاهد تأمین آب پایدار در این استان‌ها باشیم.

 

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز