تهران ۳.۸۵° كمينه -۰.۲۱°  بیشینه ۳.۹۹°
۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۹
در شب های سرد و برفی تهران؛

استفاده ۴۹۰ کارتن خواب و بی‌خانمان از اتوبوس‌ های مستقر در میادین تهران

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت: ۴۹۰ فرد کارتن‌خواب و بی‌خانمان از اتوبوس‌های مستقر در میادین اصلی شهر در شب‌های سرد پایتخت، استفاده می کنند.
کد خبر: ۵۵۶۱۰

استفاده ۴۹۰ کارتن خواب و بی‌خانمان از اتوبوس‌ های مستقر در میادین تهران

از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، احمد احمدی صدر درباره ساماندهی افراد بی خانمان و کارتن‌خواب در این روزهای سرد تهران افزود: در شهر تهران ۲۰ گرمخانه فعال وجود دارد و در کنار این مراکز هم اقدام به استقرار ۱۵ دستگاه اتوبوس در میادین اصلی شهر و محل هایی که احتمال تجمع این افراد وجود دارد، نمودیم.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه گرمخانه های شهر تهران ظرفیت پذیرایی از سه هزار فرد بی خانمان و کارتن‌خواب را دارد، ادامه داد: ۴۰ خودرو گشت متعلق به مناطق ۲۲گانه و سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی هم به صورت ۲۴ ساعته در کل سطح شهر مشغول گشت زنی هستند تا افراد کارتن‌خواب و بی خانمان را ساماندهی و به گرمخانه ها منتقل کنند.

وی با اشاره به اینکه برخی از افراد کارتن‌خواب تمایلی به استقرار در گرمخانه ها ندارند، بیان کرد: بر همین اساس در میادین اصلی شهر مانند راه آهن، شوش، آزادی، تجریش، امام حسین، محدوده بهشت زهرا (س) و لویزان هم اتوبوس هایی مستقر کرده ایم.

احمدی صدر یادآور شد: محل جانمایی استقرار این اتوبوس ها بر اساس تجربه هایی که در سنوات گذشته در خصوص محل تجمع افراد بی خانمان به دست آورده ایم، است و استفاده از این اتوبوس ها کاملا رایگان است.

وی با بیان اینکه اتوبوس هایی که برای استقرار کارتن‌خواب ها مورد استفاده قرار می گیرد، کاملا از شبکه اتوبوسرانی خارج شده اند، تاکید کرد: در واقع به این صورت نیست که شب ها اتوبوس ها به کارتن‌خواب ها خدمات دهی کنند و روزها به جابه‌جایی شهروندان در پایتخت بپردازند، بلکه این اتوبوس ها در ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران استفاده نمی شوند.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران در ادامه گفت: در این اتوبوس ها وسایل گرمایشی، پتو و غذای ساده در اختیار افراد بی خانمان قرار می گیرد. همچنین مددکارانی در این اتوبوس ها حضور دارند تا افراد را به سمت استفاده از گرمخانه ها راهنمایی و هدایت کنند.

وی با بیان اینکه در روزهای سرد تهران گشت های خدمات اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته در حال گشت زنی در خیابان های شهر تهران هستند، افزود: در این روزهای برفی و سرد تهران تا کنون چهارصد و نود نفر از اتوبوس ها و حدود ۲هزار نفر نیز از گرمخانه های شهر استفاده کرده اند.

احمدی صدر یادآور شد: جمع آوری معتادان متجاهر توسط پلیس انجام می شود و سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی تنها اتوبوس جهت انتقال معتادان جمع آوری شده به مراکز ماده ۱۶ در اختیار نیروی انتظامی قرار می دهد. این افراد بعد از انتقال به مراکز ماده ۱۶ غربالگری می شوند.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز