تهران ۸.۸۵° كمينه ۳.۷۹°  بیشینه ۸.۹۹°
۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴

۶ کلانشهر کشور در وضعیت آلوده

بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست امروز (۲۶ دی‌ماه) از بین هشت کلانشهر کشور، کیفیت هوای شش کلانشهر آلوده ثبت شده که مشهد آلوده‌ترین آن‌ها است.
کد خبر: ۵۵۶۸۴

۶ کلانشهر کشور در وضعیت آلوده

 بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، از هشت کلانشهر کشور امروز (۲۶ دی) مشهد به عنوان آلوده‌ترین کلانشهر با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون و رسیدن به عدد ۱۵۴ در وضعیت ناسالم برای همه قرار گرفته است.

پس از آن هوای اصفهان با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و رسیدن به عدد ۱۵۳ برای همه آلوده است.

همچنین مردم در کلانشهرهای تهران، کرج، اهواز و تبریز آلودگی هوا برای گروه‌های حساس را با رسیدن به عدد ۱۳۱، ۱۳۰، ۱۲۸ و ۱۰۷ با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون تجربه‌ کرده‌اند.

اهالی اراک و شیراز هوای مطلوبی را با شاخص۸۶ و ۷۹ تنفس کرده‌اند. آلاینده شاخص در این دو کلانشهر نیز ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.

به گزارش ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول(سالم) یا متوسط، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز