تهران ۹.۹۱° كمينه ۹.۸۴°  بیشینه ۱۰.۷۹°
۳۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱
وزیر کار:

جلسه شورای عالی کار فردا برگزار می شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: میزان حقوق و دستمزدی که در شورای عالی کار تعیین می شود، نتیجه نظر اکثریت نمایندگان دولت، نمایندگان کارفرمایان و نمایندگان کارگران عضو این شورا است ولی قطعاً حقوق کارگران در سال آینده افزایش خواهد داشت.
کد خبر: ۵۵۸۷۱

جلسه شورای عالی کار فردا برگزار می شود

سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این پرسش که میزان حداقل حقوق کارگران در سال ۱۴۰۲ چه زمانی در شورای عالی کار تعیین می‌شود؟، گفت: اول بهمن ماه جلسه شورای عالی کار تشکیل می‌شود و یکی از دستور کارهای این جلسه انتخاب کمیته‌ای برای تعیین پیشنهاد حقوق و دستمزد در سال آینده است که پیشنهادات این کمیته در شورای عالی کار مطرح می‌شود و بر اساس شاخص‌ها و قوانین تصمیمات لازم اتخاذ می‌شود.

وی افزود: میزان حقوق و دستمزدی که در جلسه شورای عالی کار تعیین می‌شود، نتیجه سه‌جانبه‌گرایی است و باید نمایندگان دولت، نمایندگان کارفرمایان و نمایندگان کارگران عضو شورای عالی کار به نتیجه برسند و هر نتیجه‌ای که اکثریت به آن برسند، ملاک عمل خواهد بود ولی قطعاً میزان حقوق کارگران در سال آینده افزایش خواهد داشت.

وزیر کار در مورد شورای حقوق و دستمزد نیز خاطرنشان کرد: جلسات شورای حقوق و دستمزد نیز به صورت مرتب و هر زمانی که دستورکاری وجود داشته باشد، برگزار می‌شود.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز