تهران ۳۱.۷۳° كمينه ۳۱.۵۱°  بیشینه ۳۲.۷۹°
۳۰ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۷

انسیه خزعلی:صدایمان را به گوش جهانیان خواهیم رساند

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری هدف از برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی زنان تاثیر گذار را حرکت و تعامل افزایی میان زنان ایران و جهان دانست و گفت: صدایمان را به گوش جهانیان خواهیم رساند.
کد خبر: ۵۵۸۷۷

انسیه خزعلی:صدایمان را به گوش جهانیان خواهیم رساند

انسیه خزعلی در پاسخ به این سوال که با توجه به لغو عضویت ایران در کمیسیون مقام زن، حضور بانوان تاثیرگذار از سراسر جهان در ایران برای شرکت در نخستین کنگره بین المللی زنان تاثیر گذار چه پیامی خواهد داشت؟، اظهار کرد: استکبار نمی‌تواند با فشار و ارعاب و با حکم کردن خارج از ضوابط و قوانین، آن چیزی را که می‌خواهد به جهان و به طور خاص، زنان تحمیل کند؛ زنان مستقلا ارتباطشان باهم را حفظ می‌کنند و صدایمان را به گوش جهانیان خواهیم رساند.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری نخستین کنگره بین المللی زنان تاثیر گذار طی امروز جمعه ۳۰ دی ماه، ادامه داد: هدف از برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی زنان تاثیر گذار حرکت و تعامل افزایی میان زنان ایران و جهان است. کنگره ملی را سه‌شنبه ۲۷ دی ماه برگزار کردیم که در آن از بانوان تاثیرگذار داخلی تجلیل شد. البته از برخی بانوان تاثیر گذار داخلی در کنگره بین‌المللی نیز تجلیل خواهد شد.

خزعلی مطرح کرد: تعدادی از بانوان فرهیخته از سراسر جهان شناسایی شدند که بعضی از آنها مورد تقدیر قرار می‌گیرند و جایزه به آنها تعلق خواهد گرفت؛ در این کنگره ۹۶ کشور و ۷۰ مقام زن کشورهای خارجی مشارکت دارند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با تشریح جزئیات این کنگره، گفت: در حاشیه این کنگره میان وزرای شرکت کننده با همتایانشان نشست‌های دوجانبه تشکیل خواهد شد.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت امور زنان و خانواده رییس جمهوری، وی تاکید کرد: همچنین نشست‌هایی را با معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده همراه با عقد تفاهم‌نامه خواهیم داشت؛ ده سند همکاری آماده شده که ان‌شاءالله این همکاری ها ادامه پیدا کند تا در سطح بین‌المللی بتوانیم حرکت و تعامل افزایی خوبی را در بین زنان داشته باشیم.

 

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز