تهران ۳.۸۵° كمينه -۰.۲۱°  بیشینه ۳.۹۹°
۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۰

دستگیری تبلیغ‌کنندگان سایت‌های شرط‌بندی در ایام جام جهانی ۲۰۲۲

پس از بررسی گزارشات ارسالی کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ تحقیقات سایبری خود را آغاز کردند و متوجه شدند تعداد ۱۰ کانال و گروه تلگرامی که در مجموع بیش از ۲ میلیون نفر دنبال کننده دارند، برخی کاربران فضای مجازی را با تبلیغات فریبنده به سمت و سوی سایت‌های شرط‌بندی هدایت کرده و در ازای این کار مبالغ زیادی دریافت می کنند.
کد خبر: ۵۶۱۲۱

دستگیری تبلیغ‌کنندگان سایت‌های شرط‌بندی در ایام جام جهانی ۲۰۲۲

به گزارش معاصر به نقل از ایرنا؛ رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری ۱۱ نفر در فضای مجازی که به تبلیغ سایت‌های شرط بندی در ایام جام جهانی ۲۰۲۲ می پرداختند، خبر داد.

 سرهنگ داود معظمی گودرزی اظهار داشت: به دنبال دریافت گزارشاتی مبنی بر دعوت کاربران به سایت‌های قمار و شرط‌بندی توسط چند کانال و گروه تلگرامی و دریافت مبالغ زیادی وجه، پیگیری موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد: پس از بررسی گزارشات ارسالی کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ تحقیقات سایبری خود را آغاز کردند و متوجه شدند تعداد ۱۰ کانال و گروه تلگرامی که در مجموع بیش از ۲ میلیون نفر دنبال کننده دارند، برخی کاربران فضای مجازی را با تبلیغات فریبنده به سمت و سوی سایت‌های شرط‌بندی هدایت کرده و در ازای این کار مبالغ زیادی دریافت می کنند.

معظمی گودرزی افزود: افسران سایبری پلیس فتا پایتخت پس از تحلیل مستندات جمع‌آوری شده و بررسی های اطلاعاتی و تخصصی، موفق شدند ۱۱ نفر از افراد اصلی گرداننده این کانال ها و گروه های تلگرامی را شناسایی و پس از تشریفات قضائی این افراد را دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.

وی بیان داشت: متهمان پس از انتقال به پلیس فتا هرگونه اقدام مجرمانه ای را رد کردند، اما پس از مشاهده ادله جمع آوری شده توسط پلیس، ضمن پذیرش بزه انتسابی انگیزه خود از این اقدام مجرمانه را منفعت مالی عنوان کردند.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت خاطرنشان کرد: شیوه و شگرد در این اقدام مجرمانه به این گونه است که افراد سودجو با دادن وعده هایی فربینده نظیر دریافت سودهای کلان به مخاطبان، لینک‌های اختصاصی را تحت عناوین انفجار، بت‌زنی و پیش‌بینی در سایت‌های شرط‌بندی و قمار طراحی کرده و سعی به جذب افراد ناآگاه می کنند.

وی به شهروندان توصیه کرد از کاربران به خصوص قشر نوجوان و جوان انتظار داریم به تبلیغات دروغین افراد سودجو در فضای مجازی توجه نکنند و از فعالیت در چنین سایت‌هایی خود داری کنند. شهروندان همچنین می‌توانند در صورت مشاهده موارد مشابه و دیگر جرائم اینترنتی با مرکز فوریتهای سایبری با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ تماس بگیرند و برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تهدیدات و آسیب‌های فضای سایبری به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

محموله بزرگ بلورجات قاچاق در تهران
رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف یک محموله بلورجات قاچاق به ارزش ۲۰ میلیارد ریال در یک انبار کالا خبر داد.

سرهنگ هدایت بهرامی با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا مأموران انتظامی این پلیس با انجام کار اطلاعاتی و تلاش شبانه روزی از انتقال و تخلیه محموله بلورجات به یک انبار کالا واقع در خیابان رجایی تهران با استفاده خودروهای باربری مطلع شدند و بررسی موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: ماموران با بررسی موضوع و استفاده از شگردهای پلیسی انبار کالا را شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضائی با تشکیل اکیپی از این انبار کالا بازدید کردند.


سرهنگ محمد قاسم طرهانی گفت: به دنبال چندین فقره سرقت لوازم خودرو توسط یک دستگاه خودرو سواری پراید در محله خانی آباد و محله های اطراف دستگیری سارقان در دستور کار عملیات کلانتری این محل قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ماموران گشت زنی های هدفمند را در نقاط جرم خیز افزایش دادند، افزود: ماموران حین گشت زنی به یک دستگاه خودرو پراید با همان مشخصات که راننده داخل خودرو آماده حرکت بوده و سرنشین در حال سرقت از داخل خودرو پارک شده بود مشاهده می کنند و سریعا وارد عمل شده و در یک عملیات منسجم پلیسی متهمان غافلگیر و قبل از هرگونه اقدامی دستگیر می شوند.

جانشین پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: در بررسی داخل خودرو متهمان تعدادی لوازم سرقتی اعم از سه عدد باکس بزرگ و ۲ دستگاه ضبط خودرو با مارک های مختلف که ساعاتی قبل سرقت کرده بودند، کشف شد و متهمان ۴۰ و ۴۵ ساله به جرم خود و سرقت لوازم خودرو اعتراف کردند و مال باختگان نیز شناسایی شدند.

رمزگشایی از ۲۰ پرونده سرقت منزل
سرپرست سرکلانتر دوم پیشگیری پایتخت از دستگیری باند سارقان منزل حین سرقت در شهرک قدس خبر داد و گفت: متهمان به ۲۰ فقره سرقت مشابه اعترف کردند.

سرهنگ عبدالرضا محمدی بیان داشت: روز گذشته در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر حضور سارقان در مجتمع مسکونی در شهرک قدس تیم عملیات کلانتری این محل سریعا جهت بررسی موضوع به محل اعزام شدند. وی با بیان اینکه ماموران به محض حضور در محل مشاهده کردند تعداد یک نفر با صورت های پوشیده از مجتمع خارج و سوار بر خودروی سواری دنا با سه سرنشین شده و از محل متواری شدن.

وی افزود: سریعا وارد عمل شده و با اعلام مشخصات خودروی متهمان به سایر واحدهای گشتی و اجرای طرح مهار در یک تعقیب و گریز چند دقیقه ای پس از شلیک چند تیر هوایی خودرو متوقف و ۲ متهم دستگیر و ۲ نفر از متهمان متواری شد.

سرپرست سرکلانتر دوم پیشگیری تهران تصریح کرد: در بررسی اولیه از داخل خودروی متهمان یک دستگاه تلفن همراه تعداد زیادی آلات و ادوات سرقت کشف و متهمان ۲۶ و ۳۷ ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و سرقت منزل در غرب با همدستی یکدیگر و ۲۰ فقره سرقت مشابه معترف که مال باختگان شناسایی شدند.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز