تهران ۸.۸۵° كمينه ۳.۷۹°  بیشینه ۸.۹۹°
۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۴

بودجه ۷۸ هزار میلیاردی شهرداری تقدیم شورای شهر تهران شد

شهردار تهران بودجه ۷۸ هزار و ۴۸۵ میلیارد تومانی سال ۱۴۰۲ را تقدیم پارلمان شهری پایتخت کرد.
کد خبر: ۵۶۱۸۲

بودجه ۷۸ هزار میلیاردی شهرداری تقدیم شورای شهر تهران شد

علیرضا زاکانی، شهردار تهران امروز با حضور در صحن علنی شورای شهر در جریان یکصد و بیست و چهارمین جلسه دروه ششم شورا، بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری تهران را با سقف اول ۷۸ هزار و ۴۸۵ میلیارد تومان تقدیم پارلمان شهری پایتخت کرد.

سقف دوم این بودجه نیز براساس تبصره ۲۹ شامل ۳۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که شهرداری می تواند با استفاده از منابع درآمدی نقدی و غیرنقدی بیرون از شهرداری، آن را تامین کند. سقف سوم بودجه ۱۴۰۲ نیز که مربوط به درآمدهای شهرداری از طریق مشارکت با دولت و بخش خصوصی است، به صورت نامحدود در نظر گرفته شده است.

۴۸ درصد اعتبارات هزینه ای بودجه سال آینده شهرداری تهران براساس سقف اول در حوزه هزینه های جاری و ۴۰ درصد در حوزه تملک دارایی های سرمایه ای در نظر گرفته شده است که براساس آن، ۳۳ درصد این هزینه ها در حوزه حمل و نقل و ۴۹ درصد در حوزه خدمات شهری در نظر گرفته شده است. البته به گفته زاکانی، شهرداری در نظر دارد که عمده منابع مربوط به سهم دوم را نیز به سمت توسعه حمل و نقل عمومی پایتخت هدایت کند.

همچنین در بودجه سال آینده شهرداری، افزایش ۲۵ درصدی برای کارکنان شهرداری تهران در نظر گرفته شده است، اما شهردار پایتخت تاکید کرد که در صورت تصویب درصد بالاتری در شورای عالی کار برای افزایش حقوق نیروهای کارگری شهرداری، مدیریت شهری تهران اصلاحیه این لایحه را ارائه خواهد کرد.

گفتنی است، سقف اول لایحه بودجه ۱۴۰۲ شهرداری نسبت به مصوبه بودجه ۱۴۰۱ به میزان ۵۶ درصد و سقف دوم آن به میزان ۲۰۰ درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز