تهران ۲.۷۹° كمينه ۰.۷۹°  بیشینه ۲.۹۹°
۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۹

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی: امامان جماعت زمینه حضور افراد مختلف در مساجد را فراهم کنند

تقویت وجدان کاری، وحدت، همدلی، صمیمیت و همچنین ارتقای معنویت بین کارکنان می‌شود که باید از این فرصت در راستای خدمت بیشتر به مردم استفاده شود.
کد خبر: ۵۶۲۱۹

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی: امامان جماعت زمینه حضور افراد مختلف در مساجد را فراهم کنند

به گزارش معاصر به نقل از ایسنا؛ نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: امام جماعت‌ها باید با برنامه‌ های مختلف فرهنگی زمینه حضور و شرکت در نمازهای جماعت افراد مختلف را فراهم کرده و آنان را به مساجد جذب و ترغیب کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم، سه شنبه چهارم بهمن ماه، در جلسه ستاد اقامه نماز آذربایجان شرقی، افزود: متاسفانه امامان جماعت خوش فکر در مساجد استان و تبریز کم است و باید در این زمینه ستاد اقامه نماز استان گام های مثبتی بردارد.

وی با اشاره به اینکه در بعضی از مساجد فعالیت‌های فرهنگی وجود ندارد، از اینکه هیات امناهای مساجد برای برگزاری مراسم‌های عزاداری وجه نقد اخذ می کنند انتقاد و اضافه کرد: نباید این موضوع در مساجد استان و به خصوص تبریز اتفاق بیفتد.

آل هاشم از نامناسب بودن وضعیت نماز خانه‌های داخل شهر آذربایجان شرقی گلایه کرد و گفت: باید اذعان کرد نمازخانه‌ها استان اصلاً وضعیت خوبی ندارند و اغلب آنها به لحاظ بهداشتی کثیف هستند مسئولان مربطه باید هرچه سریع تر این مشکل را حل کنند.

وی با اشاره به آثار و برکات فراوان اقامه نماز، یادآور شد: هیچ موردی در اسلام مثل نماز انسان را از زشتی‌ها نگه نمی‌دارد که باید به این موضوع به صورت جدی توجه و پرداخته شود و البته نماز اول وقت نیز باید در اولویت کار ها قرار بگیرد.

آل هاشم نماز را پیوند دهنده و محکم کننده بنده و خداوند دانست و با تاکید بر اینکه برگزاری نماز اول وقت در ادارات جدی گرفته شود، افزود: برگزاری نماز جماعت در ادارات و سازمان های دولتی عامل تقویت وجدان کاری، وحدت، همدلی، صمیمیت و همچنین ارتقای معنویت بین کارکنان می‌شود که باید از این فرصت در راستای خدمت بیشتر به مردم استفاده شود.

وی از مدیران دستگاه‌های اجرایی آذربایجان شرقی خواست اول خودشان در نماز جماعت حضور پیدا کنند و در کنارآن کارمندان را به اقامه نماز تشویش کنند.

امام جمعه تبریز از فعال نبودن قطار شهری تبریز در روزهای جمعه انتقاد کرد و از شهرداری خواست که این موضوع را حل کند تا نمازگزارن به راحتی بتوانند خود را به مصلا و نماز جمعه برسانند.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز