تهران ۵.۴° كمينه ۵.۴°  بیشینه ۵.۹۹°
۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱

هوای پنج شهر خوزستان در وضعیت "قرمز" و ناسالم

طبق شاخص ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، هوای مسجدسلیمان "قابل قبول" و هوای هیچ کدام از شهرهای خوزستان در شرایط "پاک" نبوده است.
کد خبر: ۵۶۲۶۸

هوای پنج شهر خوزستان در وضعیت

به گزارش معاصر به نقل از ایسنا؛ طبق اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، امروز هوای پنج شهر خوزستان در وضعیت "قرمز" و ناسالم بوده است.

 بر اساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور امروز (۵ بهمن‌ماه) شاخص کیفیت هوا بر اساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، در هندیجان ۱۶۴، ماهشهر ۱۶۱، شوشتر ۱۵۶ و شادگان ۱۵۴، در ایستگاه حفاری اهواز و ایستگاه برق شماره ۳ اهواز ۱۶۵، ایستگاه نیوساید اهواز ۱۶۴ و در ایستگاه اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان در اهواز ۱۶۱ میکروگرم بر مترمکعب بوده بنابراین وضعیت هوای این شهرها "ناسالم" بوده است.

در این مدت بر اساس میزان ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، شاخص کیفیت هوا در دزفول ۱۳۱ و اندیمشک ۱۱۷ میکروگرم بر مترمکعب و وضعیت هوای این شهرها در شرایط "ناسالم برای گروه‌های حساس" بوده است.

طبق شاخص ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، هوای مسجدسلیمان "قابل قبول" و هوای هیچ کدام از شهرهای خوزستان در شرایط "پاک" نبوده است.

به گزارش ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا سالم یا متوسط، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز