تهران ۱۹.۹۱° كمينه ۱۸.۷۹°  بیشینه ۱۹.۹۹°
۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۲

مسکو: روسیه هدف حملات سایبری بی‌سابقه غرب قرار گرفته است

ما هدف حملات هماهنگ شده سازمان های اطلاعاتی، شرکت های چندملیتی داده پردازی و فناوری اطلاعات و هکرهای کشورهای غربی و دست نشاندگان آنها قرار گرفته ایم.
کد خبر: ۵۶۴۸۲

مسکو: روسیه هدف حملات سایبری بی‌سابقه غرب قرار گرفته است

به گزارش معاصر به نقل از ایرنا؛ وزارت خارجه روسیه روز شنبه اعلام کرد که این کشور در سال گذشته هدف حملات تهاجمی هماهنگ شده کشورهای غربی و عوامل آنها در فضای مجازی، قرار گرفت.

اولگ سیرومولوتف" معاون وزارت امور خارجه روسیه گفت که کشورش در ۲۰۲۲ با حملات سایبری بی سابقه خارجی، روبرو شد.

وی افزود: درواقع ما هدف حملات هماهنگ شده سازمان های اطلاعاتی، شرکت های چندملیتی داده پردازی و فناوری اطلاعات و هکرهای کشورهای غربی و دست نشاندگان آنها قرار گرفته ایم.

این در حالی است که تارنمای پولیتیکو پیشتر ضمن اشاره به ادعای غرب در مورد حملات سایبری گسترده از سوی روسیه گزارش داده بود، شرکت مایکروسافت هشدار داده روسیه می تواند حملات هکری را به همسایگان اروپایی اوکراین گسترش دهد که هدف آن اختلال در زنجیره تامین غذا و کمک های انسانی و تضعیف حمایت اروپا از کی یف است.

این تارنمای آمریکایی به نقل از هشدار مایکروسافت، افزود: دولت روسیه با خروج نیروهایش از مناطقی از اوکراین که قبلا تصرف شده بودند، در حال هماهنگ کردن حملات سایبری به زیرساختارهای اصلی و مهم اوکراین، با موشک ها و دیگر حملات فیزیکی است.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز