تهران ۲۸.۸۵° كمينه ۲۸.۷۳°  بیشینه ۲۸.۹۹°
۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۸

دهکده ایرانی افتتاح شد

دهکده ایرانی با رویکرد ترویج طب سنتی، سبک زندگی سالم و توریسم سلامت طی مراسمی با حضور دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور مردمی‌سازی دولت در منطقه جماران تهران افتتاح شد.
کد خبر: ۵۶۸۹۰

دهکده ایرانی افتتاح شد

 مسعود استادحسین؛ دبیر انجمن تغذیه سالم امروز در مراسم افتتاح "دهکده ایرانی" با حضور دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور مردمی‌سازی دولت و چهره‌های شاخصی از اساتید طب سنتی کشور در منطقه جماران تهران اظهار کرد: ما به دنبال این بودیم که در حوزه فرهنگی کاری انجام دهیم که هزینه آن صرفاً روی دوش دولت نباشد و مردم بتوانند گردش اقتصادی در آن ایجاد کنند و در همین راستا، پیگیر استقرار یک نمایشگاه دائمی دستاوردهای حوزه سلامت برای ترویج سبک زندگی سالم و طب ایرانی بودیم.

وی افزود: در همین راستا با مشورت با اساتید طب سنتی روی موضوع دهکده سلامت متمرکز شدیم و در نهایت دهکده ایرانی را طراحی کردیم.

استادحسین تصریح کرد: ویژگی طب سنتی، کل‌نگر بودن آن است و  برای تامین سلامت باید سلامتی جسم و روح را همزمان با یکدیگر مدنظر قرار دهیم. متاسفانه یکی از مشکلات امروز جامعه، سوق پیدا کردن به سوی غذاهای فست‌فودی است و به همین دلیل ما بخش تغذیه و رستوران دهکده ایرانی و کافی‌شاپ این مجموعه را برای ارائه غذاها و دمنوش‌های سنتی ایرانی راه‌اندازی کردیم.

دبیر انجمن تغذیه سالم ادامه داد: بخش دیگر دهکده ایرانی مجموعه "هتل‌باغ سلامت" است که متشکل از کلبه‌هایی برای اقامت در شرایط آرامش‌بخش و استفاده از غذای سالم است. بخش سلامتکده طب ایرانی نیز حلقه بین اقامت، غذا و درمان را تشکیل می‌دهد و سعی کردیم برای پیشگیری از بیماری‌ها، مخاطبین را در این مکان پذیرش کنیم همچنین استدیوی رسانه‌ای را ایجاد کردیم تا بتوانیم تلویزیون حوزه سلامت را راه‌اندازی کنیم.

وی از راه‌اندازی مزرعه خانوادگی در دهکده ایرانی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در مزرعه ایرانی، کاشت محصول، خواص محصول و گیاهان دارویی به خانواده و کودکان آموزش داده می‌شود همچنین واحد نانوایی را برای پخت نان سالم راه‌اندازی کردیم. فضای آب‌درمانی نیز در آینده نزدیک راه‌اندازی شده و توسعه می‌یابد.

استادحسین خاطرنشان کرد: موضوع ویژه ما در دهکده ایرانی، توریسم سلامت است و برای صادر کردن این دانش ایرانی نیاز به یک الگوی صادراتی داریم که دهکده ایرانی ظرفیت خوبی برای جذب گردشگران در حوزه سلامتی و تفریحی است.

وی با اشاره به سرمایه گذاری 25 میلیارد تومانی برای احداث این پروژه با کمک فعالان حوزه سلامت و توده مردم گفت: ما آغازگر تحول بزرگی هستیم و امیدواریم "دهکده ایرانی" بتواند الگوسازی موفقی در حوزه سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی داشته باشد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز