تهران ۲۸.۹۹° كمينه ۲۸.۷۹°  بیشینه ۲۸.۹۹°
۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۰

هشدار فراجا درباره شیوه جدید کلاهبرداری

چنانچه با افراد طرف معاملات خود از طریق فضای مجازی آشنا شده‌اید دقت بیشتری در خصوص نحوه معامله و دریافت چک و اسکناس داشته باشید زیرا احتمال جعلی بودن متصور است.
کد خبر: ۵۷۱۰۷

به گزارش معاصر به نقل از مهر؛ معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا به فروشندگان و شهروندان توصیه کرد تا برنامه پیامکی بانک خود را فعال کرده تا در صورت واریز وجه پیامک انتقال را دریافت کنند همچنین به سرشماره واریز نیز توجه کنند تا جعلی نباشد.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا گفت: شهروندان مراقب کلاهبرداران با استفاده از شیوه و شگرد برنامه‌های رسید ساز جعلی تلفن همراه باشند.

سرهنگ عبداله چولکی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و سالروز ورود امام (ره) به ایران گفت: چنانچه با افراد طرف معاملات خود از طریق برنامه‌های مجازی خرید و فروش مانند دیوار، شیپور و… آشنا شده‌اید و فرد خریدار ادعای واریز مبلغ معامله را از طریق درگاه‌های مجازی نظیرآپ، تاپ و… کرده و وعده ارسال پیامک واریز را تا ساعتی دیگر می‌دهد و یا با تلفن خود با اپراتور درگاه مجازی جهت قانع کردن شما تماس می‌گیرد، اعتماد نکنید بلکه شما می‌توانید با مراجعه به عابربانک و بررسی موجودی حساب خود از واریز مبلغ معامله مطمئن شوید.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا افزود: همچنین فرد طرف معامله شما ادعای واریز مبلغ معامله را با ارائه رسید واریز عابر بانک می‌کند و وعده ارسال پیامک واریز را تا ساعتی دیگر می‌دهد، موضوع کذب می‌باشد و شما می‌توانید با مراجعه به عابر بانک و بررسی موجودی حساب خود از واریز مبلغ معامله مطمئن شوید.

وی خاطرنشان کرد: چنانچه با خریدار از طریق برنامه‌های مجازی خرید و فروش مانند دیوار، شیپور و.. آشنا شده‌اید، به رفتارهای غیر متعارف حساس شده و دقت بیشتری در خصوص نحوه انجام معامله داشته باشید.

چولکی همچنین تاکید کرد: چنانچه با افراد طرف معاملات خود از طریق فضای مجازی آشنا شده‌اید دقت بیشتری در خصوص نحوه معامله و دریافت چک و اسکناس داشته باشید زیرا احتمال جعلی بودن متصور است.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا به فروشندگان و شهروندان توصیه کرد تا برنامه پیامکی بانک خود را فعال کرده تا در صورت واریز وجه پیامک انتقال را دریافت کنند همچنین به سرشماره واریز نیز توجه کنند تا جعلی نباشد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز