تهران ۱۶.۹۹° كمينه ۱۳.۷۹°  بیشینه ۱۶.۹۹°
۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۶
در دیدار امیر عبداللهیان با وزیر امور خارجه بلژیک:

آماده حل مشکل مربوط به زندانیان دو کشور هستیم

وی با تاکید بر ضرورت ادامه گفت‌وگوهای دوجانبه در خصوص موضوعات مدنظر دو کشور، افزود: گفت‌وگوهای دو کشور نباید تحت تاثیر مواضع و دیدگاه‌های برخی نمایندگان مجلس قرار گیرد.
کد خبر: ۵۸۸۸۴

به گزارش معاصر به نقل از ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان در چارچوب سفر به ژنو، با خانم لحبیب، وزیر امور خارجه بلژیک دیدار و گفت‌وگو کرد.

 در این دیدار، موضوعات سیاسی دوجانبه، برخی موضوعات بین‌المللی و نیز مسائل کنسولی دو کشور مورد تبادل نظر قرار گرفت.

حسین امیرعبداللهیان با اشاره به بیش از ۱۳۰ سال روابط تاریخی دو کشور، از این دیدار و گفت‌وگو اظهار خرسندی کرد و گفت با شما موافقم که برای حل مشکلات باید به گفت‌وگو و همکاری با یکدیگر ادامه دهیم.

امیرعبداللهیان همچنین با اشاره به ارزیابی غلط برخی طرف های اروپایی در خصوص اغتشاشات اخیر در ایران، تاکید کرد که روابط و مسائل دوجانبه نباید تحت تاثیر این محاسبات و ارزیابی های غلط قرار گیرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در ارتباط با مسائل کنسولی نیز تاکید کرد، در چارچوب توافق قبلی، آماده حل مشکل مربوط به زندانیان دو کشور هستیم.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنان مواضع و دیدگاه‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران را در خصوص مسئله اوکراین برای همتای بلژیکی بیان کرد.

خانم حاجه لحبیب وزیر امور خارجه ضمن اظهار خرسندی از این دیدار و گفتگو که در استمرار گفتگوهای مختلف دو طرف صورت می گیرد، گفت، نقطه نظر من هم هست که علیرغم دیدگاهای مختلف در خصوص برخی موضوعات، باید کانال گفتگوها را حفظ کنیم.

وی افزود: علاقه‌مندیم که در گفت‌وگوها از این سطح موضوعات فراتر رویم.

وی دیدگاههای کشورش در خصوص موضوعات کنسولی میان دو کشور را بیان کرد.

وی با تاکید بر ضرورت ادامه گفت‌وگوهای دوجانبه در خصوص موضوعات مدنظر دو کشور، افزود: گفت‌وگوهای دو کشور نباید تحت تاثیر مواضع و دیدگاه‌های برخی نمایندگان مجلس قرار گیرد.

 

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز